Jednou vetou

Top 5 favoritov v prezidentských voľbách: Čo prezrádzajú ich gestá?

Prezidentskí kandidáti

autorská koláž hlavne.sk, TASR, Facebook, Michal Psota

Sú skutočne takí, ako ich vnímame alebo sa treba mať na pozore a robia na nás dokonalé divadlo? Prezidentské voľby sú tu už o dva mesiace a je čas pozrieť sa na kandidátov zblízka. Rozobrali sme ich vystupovanie, gestá, mimiku a pohyby tela s Norou Laukovou, známou odborníčkou na komunikáciu. Akí sú kandidáti naozaj? Čo pred nami skrývajú, ale nechtiac prezradili?

PRIESKUM: Vieme, ako by Slovensko volilo v januári. Čo poviete na tieto výsledky?

Najsilnejšia politická strana SMER-SD predstavila svojho kandidáta len nedávno. Až 18. januára 2019 potvrdil eurokomisár pre energetiku Maroš Šefčovič, že bude kandidovať v prezidentských voľbách.

Voľby prezidenta? Čistá lotéria, čakajú nás horúce mesiace

Prezidentskú kampaň len rozbieha, dva mesiace kampaňovania bude mať on aj jeho tím čo robiť. Ešte len teraz podľa dostupných informácií hľadá vhodné voľné bilboardové plochy, rozbieha agendu na sociálnych sieťach. Na jeho transparentnom účte je zatiaľ 40 000 eur, ktoré si vložil sám.

Politológ posiela Remišovej tvrdý odkaz. Pre toto nebude nikdy prezidentkou

Pripomeňme, že Šefčovič ako eurokomisár zarábal 25 000 eur mesačne, počas kampane čerpá neplatené voľno. Ako ho vidí odborníčka na komunikáciu?

Kandidáti na Ústavný súd: Fica takmer roztrhali a podraz od Žitňanskej

„Jeho prejav je priamy, otvorený, viac využíva argumentačnú rovinu, v ktorej je veľmi silný,“ skonštatovala konzultantka Nora Lauková.

Maroš Šefčovič

Najlepšie lyžiarske rezorty doma i v Európe! Tu si užijete lyžovačku snov!

Pohyby M. Šefčoviča vraj prezrádzajú vnútornú odhodlanosť a potrebu dosiahnuť svoj cieľ, takisto v nich vidí osobnú dynamiku, mieru potreby rýchlych riešení a väzieb, schopnosť dokončiť úspešne to, čo som si predsavzal.

ŠOK pre Markízu! Exminister Drucker lanári do tímu známeho moderátora?

Hlasovanie výboru o Ficovi bolo politické, tvrdí Pellegrini

„Čo sa týka neverbálneho prejavu – je to osobnosť, ktorá má priamosť, otvorenosť, systematickosť, štruktúru, dokáže zaujať a presvedčiť,“ vyhlásila N. Lauková.

Všetkých ťahala za nos. Alena Zsuzsová vábila svoje obete na cudzie fotografie!

Z vystúpení tohto prezidentského kandidáta sa dá čítať aj to, že vie vyjednávať a má danosť doťahovať veci do výsledkov, najmä tie, ktoré sú pre neho dôležité. „Je tam však určitá vyššia miera emočného vnímania, čo môže byť rizikové najmä pri ovplyvňovaní inými osobami, najmä autoritami,“ skonštatovala známa odborníčka.

Taja u prezidenta platy, lebo niektorí berú aj dva naraz?

Róbert Mistrík | foto: TASR

Aktualizované: Vedenie SaS sa pýta Drobu – vysvetlíš nám podozrivé kontakty?

Robert Mistrík, vedec a zakladateľ politickej strany Sloboda a Solidarita, sa teší podľa viacerých prieskumov silnej voličskej podpore, ale nie je favoritom volieb. Tento kandidát, ktorého podporuje SaS, minul na kampaň už vyše 400 000 eur. Okrem 50 000 eur do seba investoval vlastné peniaze.

Niektorí ich taja, iní sú s polovičkami pripravení. Toto sú prvé dámy budúcich prezidentov

„Z neverbálneho prejavu je Róbert Mistrík človek vytrvalý, intelektuál, ktorý má logické myslenie, je odborne zdatný, viac má tendenciu skúmať ako realizovať,“ prezrádza Nora Lauková.

Z jeho prejavu sa dá údajne prečítať silná potreba rétoricky presvedčiť. Je tiež zrejmé, že sa rád púšťa do aktivít, ktoré majú pre neho zmysel a prinesú mu vnútorné uspokojenie.

Exkluzívne: Rodinkárstvo u Kisku? Vieme kam má namierené jeho šéf protokolu

Nuda na tanieri. Rozlietaný poslanec sa aspoň najedol na rozdiel od svojho šéfa…

„Z pohybov tela, sedenia, postoja a gestikulácie je človekom, ktorý je zdatný vo veciach, ktoré ho zaujímajú a bavia, v tých je vytrvalý, cieľavedomý, ak má aktivita pre neho zmysel. Najradšej sa rozhoduje sám. Má skryté vnútorné emočné pnutia, vyšší prejav sebapresadzovania, vysokú potrebu kontroly a potrebu nezávislosti,“ prečítala z gest R. Mistríka Nora Lauková.

Čo skrýva prezidentská kandidátka?

Jedinou zástupkyňou ženského pohlavia medzi top 5 kandidátmi je Zuzana Čaputová, kandidátka Progresívneho Slovenska a strany Spolu. Táto právnička, ktorú Slovensko trochu poznalo len z kauzy Pezinská skládka, dynamicky v kampani napreduje. Aktívna je najmä na sociálnych sieťach. Do kampane jej sponzori investovali takmer 300 000 eur cez transparentný účet.

Zuzana Čaputová | foto: facebook Z. Čaputovej

VIDEO: Šialenec za volantom. Naháňačka ako v akčnej detektívke

„Z neverbálneho prejavu je priama, otvorená, vecná, viac využíva rétoriku a ovplyvňovanie v argumentácii. Má potrebu sebapresadenia, je precízna detailistka s potrebou uspieť,“ tak vidí Z. Čaputovú odborníčka na komunikáciu N.Lauková.

Šokovaní študenti: Andrej Kiska nevie, čo sa deje v jeho kancelárii

Na tejto kandidátke je vidno aj to, že je na seba prísna, vie čo je jej povinnosť a vie dosiahnuť výsledky. Má silnú logickú nadväznosť súvislostí. Silné vnútorné emočné prežívanie, ktoré jej môže prinášať neuspokojenie s výsledkami, ju neustále poháňa. Z prejavu je zrejmé, že považuje za dôležité prezentovať navonok návrhy a riešenia.

Čaputová naďalej mlčí o partnerovi

Čo prezrádzajú jej pohyby?  „Podľa práce s telom a gestikuláciou má občasné nespracované pnutia, zakrýva potrebu temperamencie, pričom je podľa pohybov zrejmá vnútorná neistota a silná potreba po dokonalosti,“ ohodnotila Z.Čaputovú odborníčka.

Valla podporil počas volebnej noci aj milionár Trnka. Na kampaň mu dal desaťtisíce!

Vládna koalícia, ktorej súčasťou je aj strana Most-Híd, sa nezhodla na spoločnom prezidentskom kandidátovi. Až tak si vraj strany nerozumejú, aby mali spoločného kandidáta – znel odkaz. Prezidentským kandidátom strany vládnej koalície Most-Híd je predseda strany Béla Bugár. Bugár patrí dlhodobo medzi najdôveryhodnejších politikov krajiny, ale v prezidentských prieskumoch zatiaľ nedobýja víťazné pozície.

Béla Bugár | foto: TASR

FOTO: Radosť aj dojatie. Podpredseda parlamentu Bugár vydával dcéru

„Podľa mimiky, postoja, pohybov tela a gestikulácie má vyššiu temperamentnosť, vyššiu miery nevyrovnanosti v reakciách, potreby neustupčivejšieho presadzovania nárokov, silné vnútorné emočné prežívanie a pnutia,“ zanalyzovala odborníčka.

Hnus! Ktorý exminister pokazil oslavu 60-tky Bélu Bugára?

Prezidentský kandidát Béla Bugár má podľa nej určitú mieru žoviality, bezprostrednosti, ktorou zakrýva skutočne skrývané zámery. „Aktívne si vytvára potreby smerom k cieľom,“ uviedla pre hlavne.sk Nora Lauková.

VIDEO: Hladná levica si naložila naozaj veľké sústo. Pustila sa do žirafy!

Z neverbálneho prejavu sa Béla Bugár prejavuje viac otvorene, neviazane, je  uvoľnený, systematický a dáva si záležať na tom, čo a ako prezentuje.

Exkluzívny rozhovor: Duckého som nezabil – odkazuje z Ukrajiny muž obvinený z vraždy

Raritou medzi prezidentskými kandidátmi je určite sudca Najvyššieho súdu SR Štefan Harabin. Bývalý minister spravodlivosti a bývalý predseda NS SR zaujal atypickými spôsobmi už keď začal zverejňovať na facebooku svoje videá a získal vyše 20 000 fanúšikov na sociálnej sieti.

V prezidentských voľbách sa o ňom vážne uvažuje podľa prieskumov ako o možnom adeptovi na 2. kolo volieb.

Štefan Harabin | foto: facebook Š. Harabina

Chaos v RTVS: Rezník, dokedy sa budeme pozerať na takéto trapasy?!

“ Vie prezentovať svoje potreby, postoje a názory, má vnútorne silné pnutia, vnútornú potrebu napredovať, pričom vnútorné emočné prežívanie má skryté,“ uviedla odborníčka Nora Lauková.

Buďte s nami na facebooku a dozviete sa viac. Nájdete nás TU. Ďakujeme za like 🙂

Štefan Harabin je podľa skúmania hlavne.sk s N.Laukovou silne výsledkový, detailný, logický a analytický. Má silnú previazanosť súvislostí a má potrebu prezentovania, je tajnostkársky, zvedavý, záhadný a predvídavý.

„Z neverbálneho prejavu je osobnosť, ktorá vie čo chce, je odborne zdatný, má štruktúru a systém v tom, čo má zámer vyriešiť. Vie, čo má urobiť, kedy a ako má v situáciách konať,“ uzatvára hodnotenie N. Lauková.

Seknú Pellegrini a Danko s politikou? Takto by sa mohli živiť v pohode ďalej

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky