Jednou vetou

Toto je minister? Naď sprosto vynadal Hrnkovi!

Nový minister obrany Jaroslav Naď sa pred pár dňami pustil do bývalého šéfa výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť Antona Hrnka

autorská koláž hlavne.sk, Foto: SITA

Toto sme o Naďovi nemali vedieť! Nový minister obrany Jaroslav Naď zdá sa zabudol, že dnes už nie je jeho úlohou kričať z opozičných radov, ale vládnuť. Pozícia ministra si vyžaduje profesionálne, manažérske, no v neposlednom rade aj diplomatické vlastnosti osobnosti.

To, akým spôsobom sa Naď pred pár dňami pustil do bývalého šéfa výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť Antona Hrnka, zašlo jednoznačne za hranu slušnosti a minister by si to určite vo verejnej komunikácii nemal dovoliť.

Hrnko na oplátku o Naďovi a jeho spolupracovníkoch prezradil veci, ktoré verejnosť nemala nikdy vedieť. Anton Hrnko na svojom profile kritizoval ministra Naďa za nedodržanie protokolu pri prijatí prezidentky na ministerstve obrany.

Hrnkovi sa nepozdávalo, že minister Naď a štátny tajomník Majer pristupujú ku svojej úlohe na ministerstve obrany neprofesionálne a pri návšteve prezidentky vážnym spôsobom nedodržali stanovené pravidlá.

„Nuž, milý pán minister, ako som ťa učil, minister je najdôležitejšia figúra na ministerstve. Potom nasleduje štátny tajomník a tretím v poradí je náčelník GŠ OS SR (Generálny štáb Ozbrojených síl Slovenskej republiky – pozn.red.). Keď som sa díval na prijatie, tak mi pripadalo, pán minister, že si na tom ministerstve piate koleso u voza. Na tvojom mieste stál náčelník GŠ, potom išiel asi tvoj supervízor M. Meyer a až na koniec sa postavila tvoja maličkosť.Takéto totálne nezvládnutie protokolu, akého si sa dopustil, nebudem komentovať. Ale asi súvisí s tým, že si profesionálov v tomto odbore kopol do zadnej časti tela a tvoji nohsledi ešte nepochopili, o čom je vládnutie,“ napísal na svojom profile Anton Hrnko.

Výmena názorov medzi Antonom Hrnkom s Jaroslavom Naďom na sociálnej sieti | Facebook

 

Reakcia ministra Naďa na seba nenechala dlho čakať. Naď je síce známy svojou ješitnosťou a útočnosťou na sociálnych sieťach, no po vymenovaní za ministra obrany si mal už dávno uvedomiť svoju pozíciu. Správaním, ktoré predviedol, totižto degraduje celé ministerstvo. „Drahý Anton! Kým si ešte úplne nepodľahol alkoholizmu, tak si zvykol vedieť, že pri návštevách podobného charakteru, ako bola návšteva pani prezidentky, všetko organizuje protokol. Tak tomu bolo aj tentokrát, pri čom šéfom protokolu MOSR je a aj ostane dlhoročný profesionál pplk. Viktor Smolár. Prítomný bol aj protokol pani prezidentky. Konali sme obaja presne tak, ako nám to bolo povedané. Čiže sú len dve možnosti: 1) Buď sa všetci protokolisti mýlia a musia sa podučiť od protokolárneho velikána Tvojej veľkosti, alebo 2) Si bol opäť raz opitý na mol a zabudol si si uvedomiť, že sa pozeráš na veci v televízore,“ napísal Naď v komentári pod Hrnkovým statusom.

Výmena názorov medzi Antonom Hrnkom s Jaroslavom Naďom na sociálnej sieti | Facebook

 

Hrnko zareagoval: „Milý Jaro, ty veľmi dobre vieš, že síce nie som abstinent, ale v živote som sa neopíjal ako tvoja skupina tzv. Štúrovcov. Ty veľmi dobre vieš, o čom hovorím. Ak chceš svedkov dodám. Tvoj poskok Krupa chodil napitý ako brok do práce okolo 10:00 a ty si s ním pokračoval. Ak chceš, svedkov tiež dodám. Ak chceš pokračovať týmto smerom, môžem hovoriť o radodajkách za štátne peniaze…“. Naznačoval tým Hrnko snáď to, že niekto z Naďovej skupiny na ministerstve, poprípade samotný minister, vyhľadával kontakt s prostitútkami za štátne peniaze?

Výmena názorov medzi Antonom Hrnkom s Jaroslavom Naďom na sociálnej sieti | Facebook

 

Snaží sa Hrnko naznačiť, že má Naď problémy s alkoholom?Reakcie Naďa boli po tomto komentári oveľa útočnejšie. Treba si však uvedomiť, že zrejme nie je vhodné takýmto spôsobom útočiť do človeka, ktorý len nedávno, prišiel o celú rodinu. „Si chorý Tóno. Normálne zváž odbornú pomoc, kým nebude neskoro. Je to už s tebou naozaj vážne…“, skonštatoval v ďalšom príspevku Naď.

Výmena názorov medzi Antonom Hrnkom s Jaroslavom Naďom na sociálnej sieti | Facebook

 

Tu už stratila výmena názorov akúkoľvek úroveň a minister sa nechal jednoznačne uniesť. „Ach bože Tóno. Prišiel som na MOSR ako stážista v roku 2003. Káder SDK. Už vtedy si bol každý jeden deň opitý v kancelárii. Všetci to videli a vedia. A vždy si bol absolútne neschopný. Všetci Ťa volali AHA. Lebo na spis si dokázal napísať iba A.H. Bez pokynu. Potom som Ti ja somár zachránil riť, keď si mohol a mal odísť ako tvoj kamarát Lacko pre neschopnosť. Ale prišlo mi Ťa ľúto…“, pokračoval Naď.

Výmena názorov medzi Antonom Hrnkom s Jaroslavom Naďom na sociálnej sieti | Facebook

Naď narážal na to, že nebol nominantom SDK na ministerstve obrany, ale len obyčajným stážistom. O jeho straníckych aktivitách by sa však dalo diskutovať, keďže mal roky tajiť svoje údajne bývalé členstvo v strane SMER-SD. „Rozumiem, že nezvládaš volebný debakel. Ale to nevadí, dostali ste presne to, o čo ste si koledovali svojimi zlodejinami a zneužívaním tajnej služby a klamstvami. A áno, v tvojom prípade aj alkoholom. Máš s ním veľký problém, všetci to vedia. Čím skôr si to uvedomíš aj ty, tým lepšie pre teba… Inak ma už tie tvoje alkoholické prejavy netrápia. Skončil si na dne a v zabudnutí. Dobre pre Slovensko…,“ zakončil Naď.

Výmena názorov medzi Antonom Hrnkom s Jaroslavom Naďom na sociálnej sieti | Facebook

 

Bez ohľadu na to, čo si myslíte o Hrnkovi ako o politikovi, je takáto Naďova komunikácia z profesionálneho hľadiska nevhodná a z ľudského hľadiska necitlivá. Naď ukázal, že stať sa dobrým ministrom nie je ľahká, ani krátka cesta.

U Naďa pre tento moment vyhralo zrejme dotknuté ego a pomoc odborníkov, v tomto prípade odborníkov na komunikáciu, by mal možno vyhľadať pravdepodobne aj on, aby v budúcnosti už nedegradoval vlastný úrad.

Celý status A. Hrnka vrátane komentárov nájdete tu:

PREDSA SOM SI LEN MYSLEL, ŽE TOHO NAĎA SOM NIEČO NAUČILDnes navštívila MO SR prezidentka Z. Čaputová. Keďže J. Naď i…

Uverejnil používateľ Anton Hrnko Piatok 27. marca 2020

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky