Jednou vetou

Trafika pre vyhodeného Galka. Igor, toto nemôžeš myslieť vážne?!

ZĽAVA: Richard Sulík, Ľubomír Galko a Igor Matovič

autorská koláž hlavne.sk, Foto: MIPS, TASR

Sulíkovci ho vykopli oknom, vrátil sa cez dvere u Matoviča. Exminister obrany a jeden z bývalých zakladateľov Slobody a solidarita Ľubomír Galko, ktorý minulý rok so svojou skupinkou po rokoch skončil v strane a nedostal sa do parlamentu, napokon dostal super flek. A to rovno tam, kde skončil pre nezabudnuteľnú kauzu odpočúvania novinárov!

„Áno, môžem potvrdiť, že v súčasnosti som štátnym zamestnancom na ministerstve obrany,“ reagoval v pondelok pre médiá Ľubomír Galko, za ktorým si na jeseň 2019 v strane Sloboda a solidarita po jeho vyhadzove vydýchli. Zlé jazyky tvrdia, že mal hrať zákulisné hry, ktoré liberálov vzájomne rozoštvávali.

ODPORÚČAME: FOTO: Odbehol si na pol hodinku

Po tom, ako sa jeden zo zakladajúcich členov SaS nedostal spolu s niektorými členmi na kandidátku do februárových volieb, založil „demokratické jadro“ a napokon krátko na to od liberálov odišli.

Šťastie skúšali pod hlavičkou Demokratickej strany, no s dlhým nosom ostali pred bránami parlamentu.

Politické zmŕtvychvstanie?

Najnovšie sa prevalilo, že premiér Igor Matovič dal neúspešnému Galkovi šancu a ten dostal flek rovno na ministerstve obrany, kde v minulosti pôsobil a zároveň sa z neho musel porúčať v roku 2011 pre kauzu odpočúvania novinárov vojenskými tajnými, ktorým Galko šéfoval.

Dodnes ide o jednu z najväčších káuz vlády Ivety Radičovej, ktorá je stále spájaná práve s Galkom a vtedajšia premiérka mu vyslovila nedôveru.

Naď robí z Galka hrdinu, Sulík nič nezmôže

„Viem, že niektoré veci spájané s pánom Galkom polarizujú, ale ja ho považujem za obrovského bojovníka proti korupcii a klientelizmu, v tom sa nezmenil a takého človeka v rezorte potrebujem,“ obhajoval Galka minister obrany Jaroslav Naď.

Toto je minister? Naď sprosto vynadal Hrnkovi!

Pre Sulíkovho odídenca, ktorý ešte pred pár dňami patril medzi tzv. politické mŕtvoly sa črtá lukratívny flek v leteckých opravovniach v Trenčíne a v týchto dňoch by mala prebiehať jeho bezpečnostná previerka.

Bývalý Galkov stranícky šéf sa len ticho prizerá, alebo skôr facku od Matoviča len ťažko v sebe spracúva. „Je to voľba ministra obrany, ja s tým nič neurobím,“ povedal novinárom v pondelok minister hospodárstva Richard Sulík. Na priamu otázku, či mu Galko v Matovičovej vláde vadí sa zmohol len na strohé, jasné „nie“.

Pred voľbami proti kamarátkšeftom, po voľbách je to jedno

Súčasný premiér neraz ešte z pozície opozičného politika v minulosti neraz výrazne až teatrálne s vizuálnymi pomôckami v parlamente poukazoval na kamarátkšefty, či podozrivé nominácie, či personálne prepojenia.

Igor Matovič počas odvolávania R. Kaliňáka v NR SR v roku 2016, keď sa prevalila kauza Bašternák | reprofoto YouTube

 

Hoci je verejným tajomstvom, že každá nominácia musí byť „posvätená“ v súčasnosti práve Igorom Matovičom, prísny meter pri výbere kandidátov do exekutívy zrejme nehrá vždy hlavnú rolu.

Toto sa Matovičovi nebude páčiť. Ľudia mu po mesiaci vládnutia veľmi neveria…

Médiá nedávno kritizovali aj nomináciu na ministerstve vnútra. Šéfkou komunikácie Romana Mikulca sa v tomto silovom rezorte stala partnerka súčasného ministra obrany J. Naďa. „Pri večeri si môžu vymeniť informácie, čo je nové na vnútre a obrane,“ vtipkovali ľudia v komentároch na internete. Ani v tomto prípade zrazu nejde o najmenšie zlyhanie v transparentnosti, či férovosti.

Hurá do znovu otvorených obchodov. Poslanec Jarjabek to roztočil s nábytkom

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky