Jednou vetou

Traja najvyšší ústavní činitelia sa nedohodli na spoločnom texte deklarácie

Prezident Andrej Kiska, predseda Národnej rady Andrej Danko a premiér Robert Fico

foto: koláž hlavné.sk

Traja najvyšší ústavní činitelia sa napokon nedohodli na spoločnom znení dokumentu, ktorým by reagovali na súčasnú situáciu po vražde Jána Kuciaka a jeho snúbenice. Po rokovaní na Bratislavskom hrade to oznámil predseda NR SR Andrej Danko (SNS) s tým, že všetci traja majú želanie, aby v spoločnosti bol zachovaný pokoj.

„Vítam toto stretnutie, na ktorom sme prešli aktuálne politické témy. Síce sme neskoncipovali politickú deklaráciu, ale želáme si, aby v spoločnosti bol zachovaný pokoj. My traja urobíme všetko v rámci našich kompetencií, aby neboli udalosti posledných dní akokoľvek politicky zneužívané,“ povedal Danko, ktorý stretnutie inicioval. Premiér Robert Fico (Smer-SD) a prezident Andrej Kiska sa priamo po stretnutí nevyjadrili.

Fico prišiel na Hrad s vlastným textom deklarácie

Kiska už vo štvrtok (8.3.) povedal, že ak má mať toto rokovanie zmysel, jeho výsledkom má byť spoločná deklarácia, ktorej text poslal Dankovi aj Ficovi. Premiér však prišiel na rokovanie s vlastným textom, v ktorom napríklad nebola veta o tom, že politici nebudú okolo protestov šíriť konšpiračné teórie, ani ich inak dehonestovať.

Môže vás zaujímať

Viac ako pätina Slovákov očakáva, že na Slovensko príde druhá vlna koronavírusu