Jednou vetou

Trestné oznámenie Gajdoša podané na Krajniaka je podľa Danka odôvodnené

Predseda SNS Andrej Danko

foto: TASR

Trestné oznámenie ministra obrany SR Petra Gajdoša (SNS), ktoré podal na Milana Krajniaka (Sme rodina) pre jeho vyjadrenia súvisiace s obstarávaním obrnených transportérov pre fínsku televíziu, je podľa šéfa parlamentu Andreja Danka (SNS) odôvodnené. Verí, že sa Krajniak ospravedlní, tak ako to avizoval a že sa tento incident z jeho nevedomosti vysvetlí.

„Vyprosím si od kohokoľvek, aby počas môjho predsedovania spochybňoval financovanie SNS alebo fínskym novinárom, ako pán Krajniak, rozprával hlúposti. Budem už nekompromisný voči takým prejavom,“ uviedol Danko po sobotňajšom sneme SNS v Prešove. pokračoval, že vidí „naprieč Európou problémy s tým, že sa šialenci, ktorí nemajú žiadne snemy, nemajú žiadne strany, chcú dotknúť riadenia štátu a pred tým budem Slovákov aj národnostné menšiny vystríhať“.

Minister Gajdoš podal trestné oznámenie na poslanca Krajniaka pre jeho vyjadrenia pre fínsku televíziu, kde hovoril o províziách v súvislosti s obstaraním vozidiel 8×8 ešte 11. mája. Ministerstvo obrany v tejto súvislosti vyhlásilo, že fínska spoločnosť Patria nebola vopred vybratou spoločnosťou a doteraz nedošlo k žiadnej obchodnej transakcii.

Gajdoš podal trestné oznámenie na Krajniaka

„Celý postup je od začiatku transparentný, ale nemôžeme strpieť kriminalizáciu tak závažných vecí. Minister obrany nebude hodnotiť politický cieľ opozičného poslanca, ale opakovane pripomíname, že ak má ktokoľvek informácie o akomkoľvek trestnom čine, je povinný informovať orgány činné v trestnom konaní,“ uviedla hovorkyňa rezortu Danka Capáková.

V prípade, že sa Krajniak ospravedlní, rezort obrany je pripravený na mimosúdnu dohodu.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky