Jednou vetou

Tu sa môžu Slováci informovať o koronavíruse a opatreniach v zahraničí

Ilustračné foto

foto: Pixabay

Na podstránke ministerstva zahraničných vecí sú dostupné všetky informácie o opatreniach, ktoré pravidelne aktualizujú zastupiteľské úrady Slovenska v zahraničí.

Ministerstvo zahraničných vecí (MZV) predstavilo webstránku, na ktorej sa Slováci môžu informovať o opatreniach v súvislosti so stavom ochorenia na koronavírus v zahraničí. Agentúru SITA o tom informoval tlačový odbor MZV. Na podstránke sú dostupné všetky informácie o opatreniach, ktoré pravidelne aktualizujú zastupiteľské úrady Slovenska v zahraničí.

„V reakcii na dynamický a nepredvídateľný vývoj hraničných režimov vo svete Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky rozšírilo svoju podstránku ku novému koronavírusu. Novinkou je podstránka, na ktorej verejnosť nájde v prehľadnej tabuľkovej forme spracované informácie o hraničných režimoch jednotlivých krajín,“ informuje rezort diplomacie.

Stránka je dostupná na tomto odkaze: (KLIKNITE TU)

Od 12. marca platí na Slovensku pre koronavírus mimoriadna situácia. V tejto súvislosti boli v krajine zavedené viaceré obmedzenia na zamedzenie šírenia ochorenia. Krízový štáb 12. marca rozhodol o zatvorení všetkých škôl a školských zariadení na území Slovenskej republiky od pondelka 16. marca na 14 dní.

Svetová zdravotnícka organizácia považuje šírenie koronavírusu za pandémiu.

Počet infikovaných ľudí na nový koronavírus na Slovensku je aktuálne 84.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky