Jednou vetou

Nakladačka Gajdošovi. Exminister zvozil náborovú kampaň do ozbrojených síl

Exminister obrany Ľubomír Galko a súčasný minister obrany Peter Gajdoš

autorská koláž hlavne.sk, Michal Psota

Tieto slová si nedá len tak za klobúk! V súvislosti s novou náborovou kampaňou ministerstva obrany sa do Gajdoša pustil opozičný politik a bývalý minister obrany Ľubomír Galko (SaS). Na sociálnej sieti Facebook zverejnil svoj názor, ktorý nie je príliš lichotivý...

FOTO: Poľovačka na voličov? Anna Záborská si odbehla z Bruselu do Bratislavy

Ministerstvo obrany spustilo marketingovo-komunikačnú kampaň s cieľom zvýšiť záujem o prácu profesionálneho vojaka. Na sociálnych sieťach však už krátko po zverejnení plagátov viacerí kritizovali ich vizuál a negatívnym komentárom sa nevyhla ani grafika či marketing.

Ministerstvo obrany hľadá vojakov. Stavia na nie príliš dobrú kampaň

Nová kampaň sa zjavne nepáči ani opozičným politikom, Ľubomír Galko zo strany Sloboda a Solidarita (SaS) už verejne na sociálnej sieti Facebook kampaň skritizoval. „Nábor vojakov je nedôveryhodný,“ píše Galko na Facebooku. Poukazuje aj na to, že náboru chýbajú základné podmienky. „A to ponuka atraktívnych platov a dôveryhodnosť. Pokiaľ sa platy vojakov nebudú začínať od hranice priemernej mzdy v národnom hospodárstve, náborové kampane budú užitočné akurát tak pre agentúry, ktoré ich organizujú. Podpriemerné mzdy, ktoré ponúka Gajdošovo ministerstvo novým vojakom, sú smiešne,“ píše ďalej podpredseda SaS.

Opozičný politik Ľubomír Galko kritizuje kampaň ministerstva obrany na sociálnej sieti Facebook | Foto: FB Ľubomíra Galka

 

Hlavne.sk v tejto súvislosti zaujímal aj názor koaličného politika zo strany Smer-SD Martina Glváča, aký je jeho názor na náborovú kampaň ministerstva obrany.Nemal som ju doteraz možnosť vidieť a skúmať,“ odpísal nám podpredseda NR SR a Gajdošov predchodca M. Glváč.

FOTO: Ficove údajné kontakty s mafiou si preklepol aj bývalý šéf ŠtB Lorenc

S rovnakou otázkou sme sa obrátili aj na bývalého ministra obrany, člena Klubu Most-Híd a poslanca Národnej rady SR Martina Fedora. Ten nám ale nezdvíhal telefón, ani do uzávierky neodpovedal na správy.

Mestské podniky: Za aké odmeny v nich sedia bratislavskí poslanci?

Podľa predsedníčky poslaneckého klubu hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Veroniky Remišovej by ministerstvo obrany spravilo lepšie, keby za peniaze, čo vráža do obrovskej kampane, kúpilo vojakom uniformy a výstroj, ktorú tak veľmi potrebujú. „Toto je typicky príklad mrhania peňazí,“ uviedla pre hlavne.sk Veronika Remišová.

Hotel Danube: Kontroverzná fasáda je stále bez zmeny

 

 

Môže vás zaujímať

Prieskum: Takto zvládajú učenie bez školy študenti