Tvrdenia Kosíka o nečinnosti policajného prezidenta sú nepravdivé, tvrdí polícia

Ľuboš Kosík

Foto: TASR

Polícia nebude komentovať medializované vyjadrenia bývalého príslušníka Slovenskej informačnej služby (SIS) Ľuboša Kosíka, týkajúce sa prípadu násilného zavlečenia Michala Kováča ml. do cudziny.

„Konaním v tejto veci, po zrušení amnestií, sa zaoberá momentálne Okresný súd Bratislava III, ktorý musí rozhodnúť o ďalšom postupe,“ uviedol hovorca Prezídia Policajného zboru (PPZ) Martin Wäldl.

Kováča ml. uniesla SIS, tvrdí v rozhovore Kosík

Zároveň sa v mene polície ohradil voči Kosíkovým obvineniam, poukazujúcim na údajnú nečinnosť prezidenta PZ. „Pán Kosík bol pred svojím útekom niekoľkokrát na polícii aj z podnetu prezidenta PZ a mohol uviesť skutočnosti a informácie o trestnej činnosti, na ktorej sa buď zúčastnil, alebo o nej vedel, o čom svedčia zápisnice, ktoré s ním boli spísané,“ zdôraznil Wäldl. „Prezident PZ preto nebude ďalej komentovať tvrdenia osoby na úteku, odsúdenej za závažnú trestnú činnosť,“ dodal.

Pripomenul, že Kosík bol vypátraný a zatknutý na základe medzinárodného zatykača v Mali, pri svojom úteku pred trestom. „Slovenská polícia vykonala v súčinnosti s malijskou políciou a ministerstvom spravodlivosti všetky potrebné kroky, aby mohlo dôjsť k jeho vydaniu na Slovensko. V tejto chvíli sa čaká na rozhodnutie ministra spravodlivosti Mali,“ ozrejmil policajný hovorca.

Kosík v rozhovore pre portál sme.sk uviedol, že Michala Kováča ml., syna bývalého slovenského prezidenta Michala Kováča, mala uniesť Slovenská informačná služba (SIS). Celú akciu podľa Kosíka riadili príslušník SIS Michal Hrbáček a vtedajší námestník riaditeľa SIS Jaroslav Svěchota, ktorý údajne vydal pokyn na jej vykonanie. „Neriadil to Mečiar, verím tomu, že on o tom ani nevedel,“ uzatvoril Kosík v rozhovore pre sme.sk.

Môže vás zaujímať

V súvislosti s výbuchom v Prešove polícia obvinila troch ľudí