Jednou vetou

Tvrdý odkaz Ficovi od Pellegriniho krajanov: Chceme zmenu v Smere!

Robert Fico a Peter Pellegrini, archívne 2018

Foto: TASR

Regionálni členovia strany žiadajú jej vedenie, aby po odznení pandémie bezodkladne zvolalo pracovný snem strany

Poslanecký klub strany Smer-sociálna demokracia (Smer-SD) v zastupiteľstve Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) vyjadruje plnú podporu kandidatúre Petra Pellegriniho na post predsedu politickej strany Smer-SD.

Ako dnes poslanci za túto stranu uviedli vo svojom vyhlásení počas rokovania BBSK v Banskej Bystrici, politickú budúcnosť si jednoznačne spájajú s osobou a štýlom politiky Pellegriniho, ktorý sa podľa nich stal prirodzeným lídrom sociálnej demokracie na Slovensku.

Treba sa zbaviť záťaže z minulosti

„K Petrovi Pellegrinimu sa viaže vysoká dôvera ľudí aj mimo členskej základne strany, ktorú získal v pozícii predsedu vlády a volebného lídra strany, čo osvedčil aj pri razantnom riešení koronavírusovej krízy,“ konštatujú poslanci.

Smer-SD má za sebou bohatú 20-ročnú históriu realizácie sociálnodemokratickej politiky. „Sme presvedčení, že môžeme nadviazať na všetko dobré, čo sa nám za tie roky podarilo urobiť pre ľudí, ale na druhej strane sa aj zbaviť nepríjemnej záťaže minulosti spojenej s rôznymi kauzami politického či ekonomického charakteru, ktoré reprezentujú konkrétni jednotlivci,“ objasňujú regionálni členovia strany, ktorí žiadajú jej vedenie, aby po odznení pandémie bezodkladne zvolalo pracovný snem strany.

Smer-SD má na skutočný reštart

Na sneme požadujú od delegátov zhodnotenie výsledkov tohtoročných parlamentných volieb, načrtnutie vízie fungovania strany na parlamentnej úrovni a v regiónoch na ďalšie volebné obdobie a zvolenie nového vedenia strany. „Slovensko totiž potrebuje silnú a modernú ľavicovú politickú stranu, ktorá bude nekompromisne obhajovať oprávnené záujmy pracujúcich ľudí, vrátane najzraniteľnejších sociálnych skupín obyvateľov Slovenska,“ uzatvárajú poslanci za stranu Smer-SD.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky