FOTO: U Bašternáka to žije!

Ladislav Bašternák

autorská koláž hlavne.sk, jxp

Okolo domu Ladislava Bašternáka na bratislavskom Slavíne je poriadne rušno! Podnikateľ si už druhý mesiac odpykáva trest za daňové podvody, život okolo jeho domu, v ktorom býval s rodinou, však evidentne pokračuje ďalej. Každý deň tam chodia robotníci niečo majstrovať. Pozrite si foto nižšie:

ONLINE: Parlament vypočúva uchádzačov, Fulcová stiahla kandidatúru

Majetok Ladislava Bašternáka prepadol v odvolacom konaní na Krajskom súde Bratislava v prospech štátu. „Vo veci konkurzného konania bolo Okresnému súdu (OS) Bratislava I 9. 4. doručené oznámenie Okresného úradu Bratislava o ustanovení správcu konkurznej podstaty,“ uviedol hovorca bratislavského súdu Pavol Adamčiak.

MOTO: Pozrite sa, akú raritu predstavil na autosalóne Citroën

Podľa hovorcu všetky vydané rozhodnutia budú zverejnené v Obchodnom vestníku, kde je možné nahliadnuť. „Preto do momentu rozhodnutia a následného zverejnenia v OV SR nebude OS Bratislava I svoje úkony ani akékoľvek informácie v uvedenej právnej veci zverejňovať iným spôsobom, najmä z dôvodu ochrany procesných práv účastníkov konania,“ vyhlásil P. Adamčiak.

Zuzana Čaputová: Dohovorí sa so svetovými štátnikmi?

Ešte predtým ako majetok prepadol štátu, stihol podnikateľ prepísať väčšinu nehnuteľností na svoju manželku Tatianu. Okrem apartmánu na Donovaloch, bytoch a nebytových priestoroch v Bonaparte, Five Star Residence a na Tupého ulici v Bratislave, aj dom na Slavíne, kde žil.

VIDEO: Ministerka Kalavská zverejní detaily k sanitkám

V podstate mu ostal len byt v Bonaparte, v ktorom žije v prenájme predseda SMER-SD Róbert Fico. Sú síce úvahy, že štát môže siahnuť aj na takto účelovo prepísaný majetok, ako sme však zistili, v dome na Slavíne všetko pokračuje ako keď bol Ladislav Bašternák na slobode.

Dom L. Bašternáka na Slavíne. | Foto: hlavne.sk/jxp

 

Boj o voliča v eurovoľbách: Podobajú sa vôbec na seba?

„Každý deň sem chodia,“ okomentoval sused Bašternáka 5 až 6 majstrov, ktorých sme videli pri vstupe do Bašternákovej vily. Bolo zrejmé, že je to ich bežný pracovný deň a v dome sa niečo prerába. Pri vile sme zachytili aj luxusné auto a toho istého šoféra, ktorý vozil Bašternáka na súd. Zdá sa teda, že rodina L. Bašternáka neráta s tým, že by sa im niekto chystal siahnuť na domov. V každom prípade je okolo domu poriadne rušno!

Pred domom, v ktorom žil L. Bašternák, je stále rušno. | Foto: hlavne.sk/jxp

Odfotené s HUAWEI P20 Pro

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte nám na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte na 0910 554 995

Môže vás zaujímať

Prezidentka ocenila ľudskú statočnosť, neúnavnosť a silu