Jednou vetou

Učiteľov zapojených do Komenského inštitútu prijala Čaputová

Zuzana Čaputová

foto: TASR - Pavel Neubauer

Učiteľov zapojených do vzdelávacieho programu Komenského inštitútu prijala vo štvrtok (27.6.) prezidentka SR Zuzana Čaputová. Informuje o tom internetová stránka prezidentky. Hlava štátu pedagógom poďakovala za to, čo robia pre deti a celé školstvo.

„Verím, že kvalitná a empatická učiteľka či učiteľ, ktorí dokážu deti nadchnúť a motivovať k učeniu, inšpirovať k objavovaniu, sú a ešte dlho budú tým základným a najdôležitejším faktorom nášho vzdelávacieho procesu,“ povedala.

Prezidentka, ktorá sa stretla s 38 účastníkmi, vedením škôl a organizátormi Komenského inštitútu sa zároveň oboznámila s inšpiratívnymi príbehmi učiteľov. Jednou z prijatých bola aj absolventka Komenského inštitútu Jana Šuchterová zo Základnej školy s materskou školou v Brehoch. Zásluhou Komenského inštitútu sa jej podarilo oživiť fungovanie školského parlamentu a za pomoci školskej psychologičky a špeciálnej pedagogičky zostavili sadu aktivít zameraných na prevenciu proti šikane, ktoré prostredníctvom rovesníckeho vzdelávania realizujú starší žiaci s mladšími.

Lubyová odovzdala vysvedčenia symbolicky na Strednej zdravotníckej škole

„Podobných príbehov máme v Komenského inštitúte oveľa viac a nesmierne nás teší, že sa k nám každoročne hlásia desiatky ďalších učiteľov, ktorí majú chuť robiť veci inak. Meniť naše školstvo nezištne, bez čakania na reformu či zmenu zhora,“ priblížila Veronika Suváková, manažérka vzdelávania Komenského inštitútu.

Komenského inštitút, ktorý aktuálne otvára štvrtý ročník, ponúka ročný vzdelávací program pre 20 pedagógov. Tých čaká počas prázdnin letná škola osobného rozvoja a príprava ich pedagogického projektu. Následne počas roka absolvujú zážitkové workshopy o kritickom myslení, modernej didaktike, nenásilnej komunikácii s lektormi.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky