Jednou vetou

Údajný komplic vo vražde E. Valka uzavrel dohodu o vine a treste

Ernest Valko

foto: TASR

Jaroslav K., obvinený z vraždy advokáta Ernesta Valka, uzavrel vo štvrtok dohodu o vine a treste. Ten označil za strelca vo vražde Jozefa R. Prokurátor Generálnej prokuratúry (GP) SR mu navrhuje trest odňatia slobody v dĺžke siedmich rokov a dvoch mesiacov. TASR o tom informovala hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Andrea Predajňová.

Podľa Predajňovej bude v najbližších dňoch prokurátorom GP SR podaný návrh na schválenie dohody o vine a treste na Okresný súd Pezinok.

Jaroslav K. už bol odsúdený v roku 2007 za trestný čin lúpeže. Okresný súd v Žiari nad Hronom ho odsúdil na trest odňatia slobody vo výmere šiestich rokov a ôsmich mesiacov.

O sťažnosti Ladislava B. voči najnovšiemu obvineniu sa ešte nerozhodlo

Ernest Valko bol zavraždený vo svojom dome v Limbachu v roku 2010. Po viac než ôsmich rokoch policajti ukončili vyšetrovanie vraždy s návrhom na obžalobu dvoch páchateľov, 43-ročného Jozefa R. a 45-ročného Jaroslava K., ktorých motívom bolo podľa polície lúpiť vo Valkovom dome. Po Valkovom návrate mali do domu vniknúť a Jozef R. právnika strelil do hrudníka, čím mu spôsobil smrteľné zranenie.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky