Politický kotrmelec roka 2017: Najskôr dopravu zadarmo odmietal, teraz ju propaguje

Jozef Uhler
Bratislavský mestský poslanec Uhler krátko po rekonštrukcii Starého mosta.

Foto: Twitter Jozefa Uhlera

AKTUALIZOVANÉ - Z najväčšieho odporcu dopravy zadarmo je odrazu jej najväčší priaznivec. Kandidát na bratislavského župana Jozef Uhler za tento nápad kritizoval vo volebnej kampani svojho súpera Pavla Freša, po voľbách však otočil o 180 stupňov.

„Doprava zadarmo je podvod,“ napísal v auguste tohto roka na svojom blogu Uhler, ktorý chcel Frešovi dokázať, že tento nápad je nereálny nezmysel. Uplynulo niekoľko mesiacov a Uhler tvrdí niečo celkom iné.

„Bolo by to možné za podmienky, že by Bratislava ako mesto dostávala od štátu aspoň toľko peňazí na jedného obyvateľa, ako napríklad estónsky Tallinn. My dostávame tristo eur, oni tisícku,“ povedal pre Hlavné.sk Uhler, ktorý je v Bratislave mestským poslancom a šéfom komisie dopravy a informačných systémov.

Uhler v župných voľbách kandidoval na pozíciu predsedu samosprávy. V porovnaní s inými kandidátmi na predvolebnú kampaň nešetril, napriek desiatkam bilbordov aj mimo územia Bratislavského kraja získal len 2,19 percenta hlasov.

Podľa medializovaných špekulácií spočívala Uhlerova úloha v kampani v kritike župana Freša, čo malo pomôcť Milanovi Ftáčnikovi. Bývalý bratislavský primátor vychádzal z predvolebných prieskumov ako hlavný favorit volieb. Nakoniec skončil tretí.

Samotný Frešo nechcel Uhlerovu pozoruhodnú obrátku nijako špeciálne komentovať. ,,Prepáčte, ale nechcem sa už k tomu vracať. A už vôbec robiť pánovi Uhlerovi PR. Kampaň sa skončila,“ odvetil nám stroho.

"Prauda" o doprave zdarma

PRAUDA O DOPRAVE ZDARMA!! ZDIEĽAJTE!!Takto si niekto predstavuje efekty zavedenia dopravy zdarma. Aj podľa vás je to absurdné? ?Som presvedčený, že doprava nepotrebuje lacné sľuby, ale skutočné riešenia. www.uhler2017.sk/plan

Posted by Jozef Uhler on 2. október 2017

 

Môže vás zaujímať

Kalavská priznala, že demisiu nepodala len pre stratifikáciu