Jednou vetou

Univerzita Komenského je v rebríčku kvality svetových univerzít na 533. mieste

Univerzita Komenského

foto: TASR

Univerzita Komenského (UK) V Bratislave obsadila v medzinárodnom rebríčku hodnotiacom kvalitu svetových univerzít 533. miesto.

V prestížnom rebríčku Best Global Universities 2019 americkej spoločnosti U. S. News & World Report, ktorý zverejnil 1250 najvýznamnejších svetových univerzít, tak potvrdila svoju pozíciu najlepšej slovenskej univerzity. Informovala Lenka Miller z UK v Bratislave.

Lajčák mieri ku Kiskovi: prijme jeho demisiu? Čo ak Kiska povie: nie?

Univerzita Komenského v Bratislave sa umiestnila v rebríčku pred Univerzitou P. J. Šafárika v Košiciach (934. miesto) a Slovenskou technickou univerzitou v Bratislave (1121. miesto).

Okrem celkového rebríčka 1250 najlepších vysokých škôl sú zverejňované aj čiastkové rebríčky pre jednotlivé výskumné oblasti.

„UK získala vynikajúce umiestnenie v oblasti fyziky, kde sa spomedzi 600 hodnotených univerzít umiestnila na 144. mieste (spoločne s Univerzitou v Janove a Lisabonskou univerzitou) tesne za King’s College London (140. miesto) a Univerzitou v Osle (142. miesto),“ podotkla Miller.

Rebríček Best Global Universities vznikol v roku 2014 a zameriava sa výlučne na vedeckú činnosť univerzít, ktorú hodnotí na základe trinástich indikátorov s rôznymi váhami.

Rokovací deň poznačili chýbajúci poslanci, program sa nedarilo dodržať

Najväčšiu úlohu zohráva globálna a regionálna výskumná reputácia vysokej školy, ako aj počet a podiel vysoko citovaných indexovaných publikácií.

Môže vás zaujímať

SaS vyzýva predsedu parlamentu Borisa Kollára na odstúpenie z funkcie