Jednou vetou

Úrad vlády chce prilákať budúcich právnikov do štátnej služby

Peter Pellegrini

foto: TASR

Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) a vedúci Úradu vlády SR Igor Federič podpísali v pondelok memorandum s dekanmi Právnickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave a Právnickej fakulty Trnavskej univerzity v Trnave. Cieľom je vytvoriť priestor pre študentov práva, aby sa už počas štúdia mohli oboznámiť s legislatívnym procesom a tvorbou zákonov. TASR o tom informovali z Úradu vlády SR.

„Vítam, že podpisujeme túto spoluprácu a pevne verím, že bude záujem zo strany študentov. To je najdôležitejšie, aby k nám prišli,“ povedal Pellegrini. Na Úrade vlády SR si podľa jeho slov od toho sľubujú, že sa študenti nielen niečo naučia, ale pre niektorých to môže byť inšipiráciou následne pracovať pre štát.

Problémom súdov sú prieťahy, „všimli“ si to už aj na Ústavnom súde

Podobne ako komerčné firmy aj štát už začína mať problém do svojich radov získať kvalitných ľudí. Podľa premiéra je to sčasti spôsobené nízkou úrovňou odmeňovania. Preto víta, že platy v štátnej a verejnej službe sa budú postupne zvyšovať.

Predmetom memoranda je vzájomná spolupráca v oblasti vzdelávania a prípravy absolventov práva na ich poslanie v rámci pôsobnosti Úradu vlády SR, a to hlavne na prípadné pôsobenie absolventov právnickej fakulty v štátnej službe v odbore legislatíva.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky