Ústavný súd má po vymenovaní trojice chýbajúcich sudcov opäť štyri senáty

Miroslav Duriš, Jana Laššákova a Mojmír Mamojka počas menovania v Prezidentskom paláci v Bratislave vo štvrtok 14. decembra 2017

Foto: TASR

Ústavný súd (ÚS) SR bude mať po vymenovaní troch nových ústavných sudcov opäť štyri senáty. Ich zloženie vyplýva z dodatku k rozvrhu práce ÚS, ktorý dnes na neverejnom zasadaní prijalo plénum ÚS.

Prvý senát bude pracovať v zložení Peter Brňák – predseda, Milan Ľalík a Marianna Mochnáčová, druhý senát v zložení Sergej Kohut – predseda, Lajos Mészáros a Jana Laššáková, tretí senát budú tvoriť Jana Baricová – predsedníčka, Rudolf Tkáčik, Mojmír Mamojka a Ivetta Macejková, a štvrtý senát Ladislav Orosz – predseda, Ľudmila Gajdošíková a Miroslav Duriš. Pre troch chýbajúcich sudcov mal ÚS dosiaľ len tri senáty.

Prezident vymenoval Laššákovú, Mamojku a Ďuriša za sudcov Ústavného súdu SR

Prezident SR Andrej Kiska vymenoval 14. decembra na návrh Národnej rady SR za ústavných sudcov Janu Laššákovú, Mojmíra Mamojku a Miroslava Duriša. ÚS SR je tak po viac ako troch rokoch opäť v kompletnom zložení 13 sudcov.

Neverejné zasadnutie pléna ÚS sa v stredu konalo v prítomnosti troch nových ústavných sudcov, informovala hovorkyňa ÚS Martina Ferencová.

Môže vás zaujímať

SAV by mala byť apolitická, politické aktivity by nemali byť argumentmi, povedala Lubyová