Jednou vetou

Ústavný súd odmietol Kočnerovu sťažnosť, ostáva vo väzbe

Marian Kočner, archívne 2018

foto: TASR

Senát Ústavného súdu (ÚS) SR v utorok odmietol ako zjavne neopodstatnenú sťažnosť podnikateľa Mariana Kočnera týkajúcu sa jeho vzatia do väzby. "O ústavnej sťažnosti rozhodoval III. senát ústavného súdu v zložení predseda senátu Rudolf Tkáčik a sudcovia Jana Baricová a Mojmír Mamojka," informoval ÚS.

aktualizované: 14:46

Marian Kočner je väzobne stíhaný a obvinený z falšovania tzv. televíznych zmeniek. Uznesenie o odmietnutí jeho sťažnosti padlo na neverejnom zasadnutí III. senátu ÚS. „Detailné odôvodnenie rozhodnutia Ústavného súdu bude prístupné v písomnom vyhotovení predmetného rozhodnutia, ktoré bude zverejnené na webovom sídle Ústavného súdu po nadobudnutí právoplatnosti,“ informovala Ivana Vilinská z tlačového a informačného odboru Kancelárie ÚS SR.

Najvyšší súd SR 22. augusta zamietol sťažnosť Mariana Kočner na rozhodnutie prvostupňového súdu s tým, že dôvody jeho väzby naďalej trvajú. Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici 3. augusta zamietol jeho žiadosť o prepustenie z väzby na slobodu.
Marian Kočner je vo väzbe vo veci zmeniek v prípade TV Markíza.

Môže vás zaujímať

Rezník hasí situáciu v RTVS. Problémová šéfka Hana Lyons končí, ale idú aj ďalší