Jednou vetou

Už tri roky nezvestný novinár: Nové skutočnosti?

Už tri roky nezvestný novinár Miroslav Pejko záhadne zmizol.

fotokoláž hlavné.sk

Slovensko sa otriasa v základoch! Po brutálnej poprave investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej ubehli dva týždne a na politickej scéne to poriadne vrie. Verejnosť a novinári žiadajú o vysvetlenie a vypátranie vinníka, pričom v uliciach väčších miest po celom svete sa konajú zhromaždenia na spomienku obetí tejto vraždy. Pripomeňme však, že pred troma rokmi záhadne zmizol novinár Miroslav Pejko a dodnes nie je jasné kde a čo s ním je.

Písal sa rok 2015 a po chladnej zime prichádzala dlho očakávaná jar.  Utorok 17.marca Slovákov čakal slnečný deň bez kvapky dažďa s príjemnou teplotou do 15 stupňov Celzia a väčšina z nás vstávala do práce či škôl. Editor hospodárskych novin Miroslav Pejko opustil prah svojho bytu na Železničiarskej ulici v Bratislave, no vtedy ešte zrejme jeho známi a rodina ani len netušili, že to bude naposledy čo Miroslava počuli/videli.

Pár dni nato informovali práve Hospodárske noviny, kde Pejko pracoval, že už niekoľko dní je nezvestný a nikto nevie kde by sa mohol nachádzať. Ako uvádzajú medializované informácie, odišiel  zo svojho bytu bez dokladov, telefónu a ľahko oblečený poobede o 13:00.

Na tejto ulici býval nezvestný novinár, foto: google

Ako začala polícia konať?

Hneď na druhý deň (18.marca) vyhlásila polícia Miroslava Pejka za nezvestného. „Hľadaného naposledy videli v utorok 17. marca približne o 10:00 hod. na zastávke električiek Bratislava – Vinohrady a odvtedy nie sú o ňom žiadne správy,“ informoval v tom čase hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Bratislave Michal Szeiff. Vtedy 29. ročný Miroslav Pejko bol štíhlej postavy s bledou pokožkou, ryšavými vlasmi, pehami so zelenými očami. Vysoký je zhruba 160 cm a naposledy mal na sebe športové topánky, modré nohavice a modrý sveter.

Neprešiel ani týždeň a 22. marca bol Miroslav údajne videný o 19:30 v obci Hlboké pri Senici, kam hneď dorazili Miroslavovi kamaráti a niektorí kolegovia, ktorí sa ho snažili nájsť. Celý deň i noc pátrali a prešli takmer všetky miesta v obci.

Čo robí polícia dnes?

Redakcia hlavné.sk sa snažila zistiť ako dnes, po troch rokov od zmiznutia novinára Pejka, koná polícia. ,,Po nahlásení nezvestnosti osoby bolo vyhlásené celoštátne pátranie v informačnom systéme polície „PATROS“ dňa 19.3.2015 Okresným riaditeľstvom Policajného zboru Bratislava I., ktoré je aktuálne do dnešného dňa,“ odpovedalo nám policajné prezídium SR s tým, že je pátranie zverejnené aj na voľne dostupných stránkach  Ministerstva vnútra Slovenskej republiky v sekcii polícia, pátranie po osobách.

Miroslav pejko na stránke polície medzi nezvestnými osobami. foto: polícia SR

Ak by ste náhodou niekde Miroslava videli či mali akékoľvek informácie o mieste kde by sa mohol zdržiavať volajte prosím políciu na telefónnom čísle 158.

Ako na Miroslava spomínajú jeho priateľia?

,,Ja len dúfam, že ak ešte žije, tak sa nám niekedy vráti. Bol úžasný človek a priateľ,“ spomína na novinára Pejka jeho kamarátka Lucia.

,,O priateľoch v neznáme – len toľko, že ich držíme stále v mysli a srdci,“ kamarát Radovan.

,,Napriek tomu, že veľmi silno pochybujem, že Miro je ešte medzi živými, neuveriteľne by som sa potešila, keby sa objavil niekde v Káthmandú (Nepál),“ kamarátka Ivana.

Môže vás zaujímať

Testy vo štvrtok odhalili koronavírus u 679 ľudí, pribudlo šesť úmrtí