Jednou vetou

V Bratislave zriadia newsroom, novinári v ňom budú pokračovať v práci Jána Kuciaka

Ján Kuciak

foto: Facebook

V Bratislave bude zriadený špeciálny newsroom, v ktorom budú pokračovať najlepší investigatívni novinári zo spoločnosti Ringier Axel Springer Media, Axel Springer SE and Ringier AG, v práci zavraždeného novinára Jána Kuciaka z portálu Aktuality.sk. TASR o tom informoval hovorca Ringier Axel Springer Slovakia Peter Porubský.

Kuciak v posledných mesiacoch pracoval na podozreniach z podvodných platieb EÚ fondov v rámci daňového systému medzi Slovenskom a Talianskom, ktoré boli prepojené na taliansku mafiu ‚Ndrangheta.

Na tomto prípade spolupracoval s Českým centrom pre investigatívnu žurnalistiku Investigace.cz, talianskou novinárskou organizáciou Investigative Project of Italy a medzinárodnou organizáciou Organized Crime and Corruption Reporting Project.

Maximálne zviditeľnenie práce Kuciaka

Posledný článok, na ktorom pracoval zavraždený slovenský novinár pre Aktuality.sk, bol v stredu publikovaný vo všetkých spravodajských médiách Ringier Axel Springer Media AG, ako aj v médiách Axel Springer SE a Ringier AG. Článok spolu s editoriálom šéfredaktora Aktuality.sk Petra Bárdyho, bude taktiež sprístupnený pre medzinárodnú publikáciu.

Publikovaním tohto článku vo vedúcich spravodajských médiách ako napríklad Bild, Welt, Blick, Le Temps, Politico, Business Insider, Newsweek, Blic, Blikk, Fakt a Nový Čas, chce spoločnosť Ringier Axel Springer Media AG a jej akcionári zabezpečiť maximálne zviditeľnenie dôležitej práce Kuciaka a jeho kolegov z investigatívneho tímu.

Dvojnásobná úkladná vražda

Polícia v nedeľu (25.2.) našla v rodinnom dome vo Veľkej Mači v okrese Galanta telá investigatívneho novinára portálu Aktuality.sk Jána Kuciaka a jeho priateľky.

Policajný prezident Tibor Gašpar v pondelok (26.2.) informoval, že pravdepodobnou príčinou ich smrti boli strelné poranenia hrudníka a hlavy. Podľa šéfa polície šlo zrejme o dvojnásobnú úkladnú vraždu, ktorej motív mal súvisieť s prácou novinára.

Môže vás zaujímať

GRÖHLING: V školstve nechce škrtať, ale efektívne narábať s peniazmi