Jednou vetou

V budúcich voľbách je čas postaviť krajinu nanovo, povedala Remišová

Poslankyňa NR SR Veronika Remišová

Foto: TASR

Februárová vražda Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej bola katalyzátorom všetkého, čo sa na Slovensku nahromadilo od jeho existencie. V budúcich voľbách je preto čas postaviť krajinu nanovo. Povedala predsedníčka poslaneckého klubu OĽaNO Veronika Remišová.

„Veľmi oceňujem občianske vzopätie ľudí, ktoré tu nebolo od nežnej revolúcie. Ľudia stáli bok po boku a volali po zmene. Tá, žiaľ, neprišla. Síce sa vymenil premiér, ale spôsoby vládnutia ostali rovnaké,“ konštatovala Remišová s tým, že sme boli svedkami obrovskej nestability, vláda sa otriasala, odišli z nej kľúčoví ministri.

Zaskočení aj to čakali. Toto povedali na odchod Kaliňáka politici

„To, čo ľudia považovali za samozrejmé, že sa v našej krajine nemôže stať, aby novinára zabili kvôli jeho práci, už samozrejmé nie je. Všetko bahno a špina, čo boli pod povrchom, po smrti Jána Kuciaka a jeho snúbenice vyplávali na povrch. Videli sme obrovské škandály s dotáciami, veľké problémy v polícii, ktoré stále nie sú vyriešené. Každý druhý deň vyjde na povrch nejaká kauza,“ tvrdí.

Po dvojnásobnej vražde boli v hre aj predčasné parlamentné voľby, napokon sa to vyriešilo obmenou premiéra a časti vlády. „Neviem, či sa dá hovoriť o vyvodení politickej zodpovednosti, ale túžba ľudí po zmene realizovaná nebola. Ale zmenu môžeme dosiahnuť len v riadnych parlamentných voľbách, tu žiadna výmena ľudí na ministerských postoch nepomôže,“ myslí si Remišová.

Vláde sa veľmi nedarilo obnovovať dôveru v bezpečnosť a štát, naznačuje Bugár

Aj keď nové vedenie polície má výsledky, opozičná poslankyňa upozorňuje, že policajný prezident Milan Lučanský nie je nepopísaný list. „Bol šéfom policajnej inšpekcie a na viacerých prípadoch sme videli, ako inšpekcia nebola schopná vyrovnať sa s podozrivými prípadmi v radoch polície. Za to bol osobne zodpovedný pán Lučanský. A obavy, či sa spôsoby z riadenia policajnej inšpekcie neprenesú do Policajného zboru, boli oprávnené,“ upozornil.

Za to, že sa čiastočne vyšetrila dvojnásobná vražda, sa podľa nej treba poďakovať obrovskej snahe čestných policajtov a prokurátorov, ktorí boli súčasťou medzinárodného tímu. „Myslím si, že tlaky na nestranné vyšetrenie boli také veľké, že žiaden policajný prezident by si nemohol dovoliť mariť snahu vyšetrovateľov,“ dodala.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky