Jednou vetou

V Čabraďskom Vrbovku volia ľudia len jediného kandidáta na starostu

Ilustračné foto

TASR

V Čabraďskom Vrbovku v okrese Krupina si svojich zástupcov do miestnej samosprávy vyberá v komunálnych voľbách 185 zapísaných voličov. Voľby sa tam konajú v jedinom okrsku, umiestnenom v miestnom kultúrnom dome.

„Voľby sú doteraz bezproblémové. O post starostu sa u nás uchádza jediný kandidát, ktorým je doterajší starosta obce a na päť miest poslancov kandiduje osem záujemcov o tento post,“ povedala  predsedníčka okrskovej komisie Denisa Gužiová. Počíta, že v nadchádzajúcich rokoch sa staronový starosta a zvolení poslanci pričinia najmä o obnovu kultúrneho domu.

Pozorovateľ si môže robiť pri sčítavaní hlasov video či poznámky

Obec Čabraďský Vrbovok je prvý raz písomne doložená v roku 1135 ako Werbouch, v roku 1808 bol jej názov Hradecký Wrbowek. Čabradským Vrobovkom je od roku 1920. Výraznou dominantou obce je hrad Čabraď, prvý raz spomínaný v roku 1276. Odvtedy slúžil viacerým šľachtickým rodom. V roku 1812 ho podpálil František Koháry a dodnes je v ruinách. V 19. storočí bola v obci sklárska huta a pred asi 150 rokmi tam bol aj pivovar. Hrad už desaťročie prechádza obnovou a je častým cieľom domácich a zahraničných turistov.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky