Jednou vetou

V kauze mafiánskych vrážd sa pristúpilo k záverečným návrhom

Alojz K. prezývaný Lojzo Čistič v pojednávacej miestnosti 12. júna 2018

foto: TASR

Na Najvyššom súde (NS) SR sa v utorok v odvolacom konaní v kauze šiestich mafiánskych vrážd pristúpilo k prednesu záverečných návrhov. V prípade je hlavný obžalovaný Róbert L. alias Kýbel.

Harabin podal v kauze mafiánskych vrážd viacero trestných oznámení

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) navrhol odvolanie Kýbla a jeho spoločníkov zamietnuť. Advokáti obžalovaných navrhli zase, aby NS SR vrátil vec na prvostupňový súd. Odvolacie konanie je naplánované aj na stredu (13.6.), kedy by mal padnúť právoplatný verdikt o 11. hodine.

„V celom rozsahu sa pridržiavam písomne podaného odvolania. Navrhujem, aby bol rozsudok zrušený a aby bolo trestné stíhanie voči obžalovanému Alojzovi K. zastavené z dôvodu premlčania. Taktiež rozširujem svoje dôvody o zrušenie napadnutého rozsudku aj o dôvody pre nezákonné zloženie senátu ako prvostupňového súdu, tak aj odvolacieho súdu,“ uviedol vo svojom záverečnom návrhu obhajca obžalovaného Alojza K. Podobne zareagovali aj ďalší obhajcovia obžalovaných.

Roháča v kauze mafiánskych vrážd vylúčil na samostatné konanie

„Od začiatku svojho konania sme pristupovali ku konaniu veľmi tolerantne, všetky termíny sme dodržiavali a nerobili žiadne procesné prekážky. Chcem spravodlivý súdny proces,“ povedal okrem iného vo svojom záverečnom návrhu Kýbel.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky