Jednou vetou

V kauze prípravy vraždy spoločníčky Pavla Ruska je ukončené vyšetrovanie

Exriaditeľ Markízy Pavol Rusko

foto: TASR

V prípade prípravy vraždy Silvie Volzovej, na ktorej sa mal podielať bývalý minister hospodárstva a riaditeľ televízie Markíza Pavol Rusko, bolo už ukončené vyšetrovanie.

„V predmetnej trestnej veci bolo ukončené vyšetrovanie a prebieha študovanie spisového materiálu s obvinenými a poškodenou,“ uviedol v piatok dozorový prokurátor a hovorca Krajskej prokuratúry v Bratislave (KP) Michal Šúrek. Až po naštudovaní rozsiahleho spisového materiálu KP v Bratislave rozhodne o ďalšom postupe vo veci.

Zmenky týkajúce sa TV Markíza nie sú autentické, ukázal znalecký posudok

Ruska polícia v minulosti obvinila z trestného činu prípravy vraždy jeho bývalej obchodnej spoločníčky Volzovej. Na príprave sa mali podielať aj známi členovia slovenského podsvetia, ako napríklad bos sýkorovcov Róbert Lališ, alias Kýbel, či za viacero vrážd právoplatné odsúdený banskobystrický bos Mikuláš Černák a napokon komplic posledne menovaného Miloš Kaštan.

Najskôr koncom októbra minulého roku Okresný súd Bratislava II (OS II) vzal Ruska pôvodne do väzby. Koncom novembra ho však Krajský súd v Bratislave (KS) prepustil z väzby a tú mu nahradil lokalizačným zariadením. Následne dozorový prokurátor vo februári tohto roku žiadal o rozšírenie dôvodov väzby u obvineného o „kolúzny“ dôvod. Napokon OS BA II žiadosti nevyhovel a na začiatku mája KS v BA zase zamietol sťažnosť prokurátora ako nedôvodnú a obvineného ako oneskorenú.

Marián Kočner ostáva vo väzbe, sudca rozhodne o týždeň

Bývalý minister hospodárstva Rusko je obvinený z toho, že si v roku 1997 v podsvetí objednal vraždu svojej vtedajšej spoločníčky Volzovej. Okrem iných mal proti nemu vypovedať práve spomínaný bývalý šéf banskobystrického podsvetia Černák. KS v Bratislave mu na začiatku mája uložil aj povinnosť podrobiť sa dohľadu probačného a mediačného úradníka, nosiť elektronický náramok či zákaz vycestovať do zahraničia. V súčasnosti s ním prebieha na bratislavskom súde hlavné pojednávanie v prípade zmeniek televízie Markíza, ktoré mal údajne podpísať.

Podnikateľ a spoluobvinený v kauze zmeniek Marián Kočner zase zostáva naďalej vo väzbe. Rozhodol o tom vo štvrtok (15.11.) Špecializovaný trestný súd v Pezinku – pracovisko Banská Bystrica. Podnikateľ sa už po druhý raz snažil dostať z väzby na slobodu.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky