Jednou vetou

V Komárne zasahuje policajné Lynx Commando u údajnej tlmočníčky Kočnera

V rodinnom dome na Okružnej ulici na Leteckom poli v Komárne zasahovalo v piatok 28. septembra 2018 elitné policajné Lynx Commando.

TASR

V dome na Okružnej ulici na Leteckom poli v Komárne zasiahlo v piatok elitné policajné Lynx Commando u 44-ročnej Aleny. Podľa nepotvrdených informácií tlmočila z taliančiny podnikateľovi Marianovi Kočnerovi.

Aktualizované 19.30

Podľa svedkov z ulice sa ráno objavili civilné vozidlá s evidenčnými číslami rôznych okresov a parkovali s naštartovanými motormi. Neskôr zmizli a okolo poludnia sa objavilo ozbrojené komando. Policajti v civile celé popoludnie vynášali z domu predmety.

„Len to sme videli, že sa vozí na drahých autách,“ uviedla o žene jedna zo susediek, ktorá však o nej nič bližšie nevedela. Povedala, že zásah s množstvom civilných vozidiel sa začal zhruba o 11.00 h. „Jasom vynášala smeti a videla som tu plno vozidiel a kukláčov,“ dodala s tým, že žiadny vrtuľník nezasahoval.

V prípade Kuciakovej vraždy obvinili tri osoby, ďalších päť prepustili

Na dome, v ktorom býva, podľa susedy nie sú žiadne tabule, ktoré by naznačovali, že tam pôsobí tlmočnícka firma. Ženu komando odviezlo krátko po 18.30 h. Kolónu civilných vozidiel komanda sprevádzalo jedno policajné auto. Novinárom mimo záznam ľudia z ulice povedali, že to bola konfliktná osoba, ktorá bola dlho zadlžená, potom zrazu začala striedať drahé vozidlá.

Policajná akcia sa podľa medializovaných informácií konala pravdepodobne v súvislosti s prípadom vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky