Jednou vetou

V kontaminovaných listoch v NRSR sa nenachádzala nebezpečná látka

Ilustračné foto

Foto: TASR

V kontaminovaných listoch, ktoré v piatok ráno zachytila Kancelária Národnej rady (NR) SR, sa nenachádzala žiadna nebezpečná látka. Povedala to bratislavská krajská policajná hovorkyňa Veronika Slamková. Polícia sa podľa nej bude prípadom ďalej zaoberať.

Sedemdesiat listov s podozrivou látkou, ktorá vykazovala mierne dráždivé účinky, prišlo poslancom z celého politického spektra. Kancelária ich zachytila na základe kontroly listových zásielok, ktorú robili jej pracovníčky. „Aj tento prípad ukazuje na potrebu zvýšených kontrol doručovaných zásielok. Opatrenia, ktoré sme v minulosti prijali, sa ukazujú ako správne a opodstatnené,“ uviedol vedúci Kancelárie NR SR Daniel Guspan.

Danko vyzval opozíciu, aby sa ospravedlnila za obvinenia o čítaní listov

Téma kontroly listov poslancov a ich otvárania rezonovala vlani. Opozícia obviňovala vedenie parlamentu z porušovania listového tajomstva. To obvinenia odmietlo, poukazovalo na bezpečnostné opatrenia a odporúčania ministerstva vnútra. Potom sa poslanecké grémium dohodlo na nových pravidlách kontroly listových zásielok podozrivých na prítomnosť chemických, rádioaktívnych a biologických látok.

Môže vás zaujímať

Rezník hasí situáciu v RTVS. Problémová šéfka Hana Lyons končí, ale idú aj ďalší