Jednou vetou

V Leviciach budú školáci cestovať zadarmo, mesto tak vyrieši dva problémy

Žiaci levických základných škôl (ZŠ) a osemročného gymnázia, konkrétne triedy prima, sekunda, tercia a kvarta, budú od 1. septembra cestovať v mestskej hromadnej doprave (MHD) zadarmo.

Ako TASR informovala dopravná riaditeľka spoločnosti Arriva Nové Zámky Hana Jahodníková, bezplatnú prepravu im umožní spoločný projekt s mestom Levice.

Riešenie dopravnej situácie v meste

Cieľom projektu je ponúknuť rodičom alternatívne riešenie dopravy školopovinných detí a zlepšiť dopravnú situáciu v meste.

„Vďaka tomuto pilotnému projektu môžu žiaci uvedených škôl s trvalým pobytom v Leviciach cestovať po celý deň na linkách MHD zadarmo. Bezplatné cestovanie môžu využívať bez obmedzenia, teda aj počas prázdnin,“ povedala Jahodníková.

Zlepšia tým životné prostredie

Mesto Levice vydalo nový cenový výmer, v rámci ktorého po splnení stanovených podmienok môžu žiaci tento benefit využívať.

„Personál na obchodom mieste v Leviciach upraví žiakovi nastavenie na bezplatné cestovanie na jeho čipovej karte, prípadne vydá novú čipovú kartu, pokiaľ ju ešte nevlastní. Všetky informácie o bezplatnej preprave a tlačivo na vydanie čipovej karty sú k dispozícii na webstránke spoločnosti,“ vysvetlila Jahodníková.

„Aj týmto krokom sa snažíme o to, aby sme zlepšili životné prostredie v našom meste,“ dodal primátor mesta Levice Štefan Mišák.

Môže vás zaujímať

Donald Trump sa nakazil koronavírusom