Jednou vetou

V niektorých častiach Bratislavy sa podpisuje aj petícia proti hazardu

Ilustračné foto

TASR

V niektorých bratislavských mestských častiach si obyvatelia v sobotu nielen vyberajú komunálnych politikov, ale aj podpisujú novú petíciu za zákaz hazardu v meste. Tú s názvom Nech sa hazard do Bratislavy nevráti iniciovala pred časom poslankyňa Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) a bratislavská novomestská poslankyňa Zuzana Rattajová, ktorá však už v sobotných komunálnych voľbách nekandiduje.

„Podpisy zbierame pred niektorými volebnými okrskami celý deň a budeme v tom pokračovať až do večera. Zbierame hlavne v Petržalke, Novom Meste, Starom Meste a v Ružinove,“ uviedla  Rattajová. Hoci je podľa jej vyjadrení väčšia šanca získať viac podpisov od občanov práve počas volieb, napriek tomu sa zbierajú veľmi ťažko. „Je to aj tým, že mnohí nerozumejú, prečo sa majú podpisovať dvakrát za rovnakú vec,“ poznamenala Rattajová.

V zbieraní podpisov sa bude pokračovať naďalej a pri ich dostatočnom počte mi by mala byť petícia opätovne predložená mestu a mestskému zastupiteľstvu.

Polícia dostala v súvislosti s voľbami viac ako dvesto podnetov

Petícia prišla po tom, čo bratislavský mestský parlament v marci 2017 schválil absolútny zákaz herní v meste. Návrh celoplošného zákazu herní vychádzal z petície za zákaz hazardu v Bratislave, ktorú spustil v máji 2015 primátor hlavného mesta a starostovia bratislavských mestských častí.

Tento zákaz sa však dostal až pred Krajský súd (KS) v Bratislave, ktorý v júni vyhovel žalobe prokuratúry a vo svojom rozhodnutí prijal jej argumenty o nesúlade prijatého všeobecne záväzného nariadenia so zákonom. Koncom augusta na Najvyšší súd SR prišla kasačná sťažnosť, ktorou Bratislava napadla uznesenie krajského súdu. Mesto zároveň podalo návrh na priznanie odkladného účinku kasačnej sťažnosti. Bratislava žiada, aby Najvyšší súd SR revidoval uznesenie KS, ktoré podľa vedenia mesta obsahuje evidentné zákonné pochybenia. Mesto chce, aby zákaz hazardu v Bratislave ostal platný. Samospráva tvrdí, že o ďalších krokoch sa rozhodne až po ukončení súdneho konania a vyčerpaní všetkých možností.

Môže vás zaujímať

Donald Trump sa nakazil koronavírusom