Jednou vetou

V obci Brodské odhalili colníci prepravu marihuany

Ilustračné foto

Foto: TASR

Trnavskí colníci objavili počas bežnej kontroly v obci Brodské u českej posádky osobného automobilu neznámu rastlinnú sušinu. TASR informovala hovorkyňa Colného úradu Trnava Iveta Zlochová.

Colníci vykonávali v utorok (6.11.) na bývalom hraničnom priechode Brodské v smere z Českej republiky bežnú kontrolu dopravných prostriedkov zameranú na dodržiavanie colných a daňových predpisov. „Počas nej zastavili aj osobné motorové vozidlo Mercedes Benz s českým evidenčným číslom. Viedol ho 31-ročný občan z Česka. Vo vozidle sa nachádzal 29-ročný spolujazdec, taktiež českej národnosti. Colníci posádke oznámili, že vykonajú kontrolu vozidla aj s použitím služobného psa,“ uviedla hovorkyňa.

Pri výkone kontroly psovod nasadil služobného psa Zora, ktorý označil čiernu tašku v zadnej časti vozidla. „Vedľa tašky sedel pitbul, nachádzalo sa v nej plastové vrece s obsahom neznámej rastlinnej sušiny o hmotnosti viac ako dva kilogramy,“ doplnila Zlochová. Na základe týchto skutočností vzniklo dôvodné podozrenie z nezákonnej prepravy omamných a psychotropných látok. Prípad bol odovzdaný orgánom činným v trestnom konaní.

Ide o tretí úspešný zákrok trnavských colníkov za posledný týždeň, pri ktorom bol nasadený aj služobný pes Zoro. „V piatok (2.11.) počas kontroly na diaľničnom odpočívadle pri obci Sekule u bratislavskej a galantskej posádky vozidiel našli colníci taktiež neznámu rastlinnú sušinu. Spolu colníci odovzdali orgánom činným v trestnom konaní približne 2,5 kg omamných a psychotropných látok, čo je viac ako 9400 jednotlivých dávok drogy známej ako marihuana,“ informovala hovorkyňa Colnej správy v Trnave.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky