Jednou vetou

V budove parlamentu bombu nenašli, po troch hodinách ju opäť otvorili

foto: TASR, zdroj: TASR
Budova parlamentu je pre zamestnancov i politikov opäť prístupná. Vo štvrtok ráno tam totiž nahlásili bombu a priestory v parlamente preto polícia uzavrela. Budovu však evakuovať napokon nemusela.

„Po troch hodinách je Národná rada Slovenskej republiky (NR SR) opäť otvorená,“ povedal Tomáš Kostelník, hovorca sekretariátu predsedu Národnej rady SR. Polícia potvrdila, že pyrotechnickú prehliadku ukončila s negatívnym výsledkom.

Informáciu o možnom výskyte bomby v budove dostali ráno emailom viacerí zamestnanci parlamentu. Niektorí politici pre túto mimoriadnu situáciu zrušili alebo zmenili miesto svojich tlačových konferencií. „Vyšetrovateľ začal v tomto prípade trestné stíhanie vo veci trestného činu šírenia poplašnej správy,“ povedala bratislavská krajská policajná hovorkyňa Veronika Slamková.

Budovu museli evakuovať

Národnú radu SR museli vo štvrtok ráno evakuovať. Nahlásili tam bombu. Médiá informovala riaditeľka tlačového odboru Kancelárie NR SR Zuzana Čižmáriková.

Parlament v týchto dňoch nezasadá, na dnes bola plánovaná predpoludním tlačová konferencia poslankyne Veroniky Remišovej (OĽaNO), Stretnutie delegácie s členmi Skupiny priateľstva NR SR s Francúzskou republikou a zasadnutia dvoch parlamentných výbor.

Podľa portálu aktuality.sk dnes mali mať v budove NR SR tlačovú konferenciu aj poslanci za stranu SMER-SD, ale vzhľadom na vzniknutú situáciu sa uskutoční v centrále strany, v bratislavskom Ružinove.

Môže vás zaujímať

Viac ako pätina Slovákov očakáva, že na Slovensko príde druhá vlna koronavírusu