Jednou vetou

V prípade bezpečnostnej previerky Málika sa začalo trestné stíhanie

Bývalý viceprezident Policajného zboru SR Jaroslav Málik

foto: TASR - Michal Svítok

V prípade bezpečnostnej previerky bývalého policajného viceprezidenta Jaroslava Málika sa začalo trestné stíhanie. Povedali to z tlačového odboru Ministerstva vnútra (MV) SR.

„Vyšetrovateľ začal v tomto prípade trestné stíhanie vo veci prečinu ohrozenia utajovanej skutočnosti a prečinu ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti. V prípade sa vykonávajú potrebné procesné úkony. Vzhľadom na to nie je možné poskytnúť k nemu žiadne ďalšie informácie,“ ozrejmil rezort vnútra.

Saková vymenuje Lučanského za šéfa polície

Ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD) v októbri minulého roka potvrdila, že rezort prijal podnet v tomto prípade a bude sa ním zaoberať Úrad inšpekčnej služby ministerstva.

Doplnila, že v septembri 2017 vtedajší policajný prezident Tibor Gašpar oznámil Národnému bezpečnostnému úradu podozrenie z možnej neoprávnenej manipulácie s utajovanými skutočnosťami Jaroslavom Málikom. Ministerka zdôraznila, že Málik v čase nástupu do funkcie viceprezidenta Policajného zboru mal platné osvedčenie vydané na základe bezpečnostnej previerky vykonanej podľa zákona o ochrane utajovaných skutočností pre stupeň utajenia tajné.

Môže vás zaujímať

RTVS sa ohradzuje voči Čekovského vyhláseniam o predraženej výrobe