Jednou vetou

V prípade prípravy vraždy Lipšica a Žilinku sa začalo trestné stíhanie

Daniel Lipšic

foto: TASR

V prípade prípravy vraždy advokáta i bývalého ministra vnútra a ministra spravodlivosti Daniela Lipšica a prokurátora Maroša Žilinku sa začalo trestné stíhanie. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Andrea Predajňová.

„Vo veci je začaté trestné stíhanie. Žiadne ďalšie informácie vzhľadom na aktuálny stav konania nebudeme poskytovať, aby sme nezmarili vyšetrovanie,“ uviedla hovorkyňa.

Obvinení z vraždy Kuciaka mali uvažovať aj o odstránení ďalších osôb, napríklad aj Lipšica

Minuloročná vražda novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej nemala byť jedinou, o ktorej sa obvinení rozprávali. Podľa informácií TV Markíza sa mali objednávatelia vraždy dohadovať aj na odstránení ďalších osôb, medzi nimi advokáta Lipšica a prokurátora Žilinku. Obvinený z vraždy Kuciaka Zoltán A. mal podľa Markízy vypovedať, že sa objednávatelia zaoberali myšlienkou na vraždu minimálne ďalších dvoch ľudí. Návrhy na ich odstránenie mali prísť od podnikateľa Mariana K. a od jednej z obvinených v prípade vraždy Kuciaka Aleny Zs.

Lipšic odmietol pre televíziu v októbri 2018 informácie komentovať. Uviedol, že v čase, keď sa mali tieto plány tvoriť, žiadne výrazné ohrozenie nevnímal.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky