Jednou vetou

Remišová o nezhodách v OĽaNO: Pán Matovič má svoje témy

Igor Matovič a Veronika Remišová

autorská koláž hlavne.sk, Michal Psota

Igor Matovič verzus Veronika Remišová. Priepasť medzi dvoma hlavnými tvárami hnutia OĽaNO sa zväčšuje čím ďalej tým viac. Tlačové besedy už dlhodobo neorganizujú bok po boku, ale každý sám. Názorovo sa nezhodnú už prakticky na takmer ničom. Najnovšie ich rozhádala pozícia generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára.

Stále zahmlievajú luxusné platy u prezidenta

Igor Matovič chce generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára zbaviť čo najskôr z funkcie, Veronika Remišová verejne vyhlasuje, že Čižnár má ostať vo funkcii.

Čo napísal I. Matovič na sociálnej sieti? „… zaujímavá hra sa deje okolo Čižnára. Viacerí ľudia vedia, že zrejme mám v rukách niečo, čo ho jednou ranou z pozície šéfa GP zostrelí. Viacerí ľudia, aj tí, ktorých som doteraz vcelku bral, však posledné dni akosi prehnane všemožne lobujú, aby som to nerobil, „aby som Jaríka nechal na pokoji“. … Začínam mať pocit, že sa tu hrá nejaká dosť vysoká hra a čím viac mi z toho skôr sála tušenie, že Jarík niekomu mimoriadne dôležitému v opozícii niečo veľké sľúbil, že neurobí a niekto sa preveľmi bojí, že nový GP by to urobil.“

Remišová Matovičovi: Na toto chceš rozhadzovať stranícke peniaze?

Čo napísala Veronika Remišová na sociálnej sieti? „Nevyháňajme generálneho prokurátora Čižnára z funkcie, pretože sa nám môže stať, že do volieb si táto vládna koalícia obsadí všetky pozície dôležité na zabezpečenie výkonu spravodlivosti. Už je isté, že si nominuje policajného prezidenta a ak si dosadí aj ešte aj svojho generálneho a špeciálneho prokurátora pred koncom ich funkčného obdobia, vyšetrenie politicky citlivých káuz bude v nedohľadne. Potrebujeme čestných a profesne zdatných odborníkov, aby sme vrátili spravodlivosť znovu na Slovensko.“

Dvaja kľúčoví politici, každý iný názor v kľúčovej veci. Nie je to isteže, prvý raz. Kým kedysi  spoločne prezentovali témy hnutia, vyzerali takto:

Igor Matovič a Veronika Remišová na spoločnej tlačovej besede, čo je už minulosť. | foto: TASR

 

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte nám na redakcia@hlavne.sk alebo kontaktuje na čísle 0910 554 995

Naposledy mali spoločný brífing 21. februára, aj to bolo v deň výročia vraždy novinára J. Kuciaka a jeho snúbenice. Inak organizujú tlačové besedy dlhodobo samostatne.

Opýtali sme sa Veroniky Remišovej, ako vníma po rozporuplnej prezentácii eurokampane Igora Matoviča, spore o vyše milión a pol eur  z rozpočtu hnutia na Bašternákov byt v Bonaparte, ďalší priepastný názorový rozdiel v jednej téme. „Sme slobodné hnutie a nikto nikomu nebráni vyjadrovať svoje názory,“ povedala pre hlavne.sk Veronika Remišová.

Pamätá si, kedy mala naposledy s Igorom Matovičom spoločnú tlačovú besedu? „Tieto otázky nepovažujem za podstatné. Pán Matovič má svoje témy, ktorým sa venuje, ja mám svoje témy. Nepovažujem za podstatnú túto otázku,“ vyhla sa odpovedi politička.

FOTO: Kandidát na europoslanca Maiga na obede s neznámou ženou

Je východiskom pre ňu odchod do inej strany? „Momentálne sme s kolegami predstavili plán pre spoľahlivú dopravu, robíme rodinnú ekonomiku a striebornú ekonomiku. Tomuto sa plne venujem, pretože čo Slovensko potrebuje, to sú rozumné riešenia,“ vyhlásila V. Remišová.

Politológ Ján Baránek uviedol, že nie nadarmo sa hovorí o potenciálnom prestupe V. Remišovej do strany prezidenta A. Kisku. „Ona je dosť výrazná a tá ambícia byť výraznejšia je u nej veľmi silná. Otázne je, či by sa jej to v Kiskovej strane podarilo,“ zamyslel sa J. Baránek.

FOTO: Načapali sme ju. Pozrite sa, kam si odbehla ministerka vnútra Saková

Môže vás zaujímať

Operátori majú posielať štátu telefónne čísla navrátilcov z „červených“ krajín, zaviesť sa má aj nový priestupok