Jednou vetou

V roku 2018 poslanci odpracovali v pléne 65 dní

Ilustračné foto

Foto: TASR

Poslanci Národnej rady SR strávili v roku 2018 v rokovacej sále dovedna 65 dní. Tie boli rozdelené do 13 schôdzí, a to vrátane plánovaných aj mimoriadnych.

Najviac rokovacích dní, 12, absolvovali poslanci v máji. Desať dní sedeli v laviciach v júni, deväť v decembri, po osem vo februári a v septembri.

Po šesť dní sa v rámci pléna rokovalo v októbri a novembri, štyri dni v marci a dva vo februári. V júli a v auguste plénum nezasadalo.

Stíhačky máme za také ceny, akoby sme kupovali viac strojov, uviedol Pellegrini

Pôvodný harmonogram počítal pre rok 2018 s 82 rokovacími dňami, snemovňa to však stihla skôr. Napríklad posledné tri schôdze v roku sa postupovalo zrýchleným režimom.

Okrem piatkov sa každý deň rokovalo o hodinu dlhšie a obedňajšie prestávky boli skrátené o polovicu.

Plán na rok 2018 opäť hovorí o 82 rokovacích dňoch, ktoré sú rozdelené do siedmich plánovaných schôdzí. Po vianočných prázdninách sa majú členovia snemovne do práce vrátiť 29. januára 2019.

Gál: Už teraz môžeme zaisťovať majetok, môže tak urobiť napríklad daňový úrad

Od nového roka zároveň poslancov čakajú po rokoch vyššie platy. Keďže nedošlo k ich opätovnému zmrazovaniu, stúpnu asi o tisíc eur. Súčasný prijem poslanca je v hrubom 1961 eur mesačne.

K tomu im patria paušálne náhrady. Bratislavskí členovia snemovne poslanci tak poberajú dohromady 3346 eur, mimobratislavskí 3576 eur mesačne.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky