V roku 2018 poslanci odpracovali v pléne 65 dní

Ilustračné foto

Foto: TASR

Poslanci Národnej rady SR strávili v roku 2018 v rokovacej sále dovedna 65 dní. Tie boli rozdelené do 13 schôdzí, a to vrátane plánovaných aj mimoriadnych.

Najviac rokovacích dní, 12, absolvovali poslanci v máji. Desať dní sedeli v laviciach v júni, deväť v decembri, po osem vo februári a v septembri.

Po šesť dní sa v rámci pléna rokovalo v októbri a novembri, štyri dni v marci a dva vo februári. V júli a v auguste plénum nezasadalo.

Stíhačky máme za také ceny, akoby sme kupovali viac strojov, uviedol Pellegrini

Pôvodný harmonogram počítal pre rok 2018 s 82 rokovacími dňami, snemovňa to však stihla skôr. Napríklad posledné tri schôdze v roku sa postupovalo zrýchleným režimom.

Okrem piatkov sa každý deň rokovalo o hodinu dlhšie a obedňajšie prestávky boli skrátené o polovicu.

Plán na rok 2018 opäť hovorí o 82 rokovacích dňoch, ktoré sú rozdelené do siedmich plánovaných schôdzí. Po vianočných prázdninách sa majú členovia snemovne do práce vrátiť 29. januára 2019.

Gál: Už teraz môžeme zaisťovať majetok, môže tak urobiť napríklad daňový úrad

Od nového roka zároveň poslancov čakajú po rokoch vyššie platy. Keďže nedošlo k ich opätovnému zmrazovaniu, stúpnu asi o tisíc eur. Súčasný prijem poslanca je v hrubom 1961 eur mesačne.

K tomu im patria paušálne náhrady. Bratislavskí členovia snemovne poslanci tak poberajú dohromady 3346 eur, mimobratislavskí 3576 eur mesačne.

Môže vás zaujímať

Kandidátov na sudcov ÚS je zatiaľ jedenásť, pribudli dvaja noví