Jednou vetou

Z návratu Sulíka je vraj v SaS nervozita

Predseda strany Sloboda a solidarita Richard Sulík

autorská koláž hlavne.sk, Michal Psota

Už tento víkend má predseda SaS Richard Sulík oznámiť na programovej konferencii SaS, že už nebude kandidovať za europoslanca. Jeho návrat mal podľa našich informácií zo SaS znepokojiť niektorých jeho kolegov, konkrétne sa spomínajú Ľubomír Galko a Lucia Ďuriš Nicholsonová.

Neúspešný kandidát Pekár: KDH čaká, že vyvodí zodpovednosť

Dobrovoľným odchodom Sulíka do Bruselu sa ocitol Ľubomír Galko v pozícii lídra SaS v slovenskom parlamente. Opätovný príchod Sulíka na scénu Galka odsunie na druhú koľaj.

Podľa informácií hlavne.sk zo SaS si to Galko uvedomuje a Sulíkovým koncom v európskom parlamente nie je príliš nadšený.

Rozkol v Smere: Lajčák hrozí demisiou!

Viacerí si to spájajú s jeho záujmom vymeniť Richarda Sulíka na poste straníckeho predsedu. Galko kandidatúru na predsedu SaS nevylučoval ani pred mimoriadnym kongresom v roku 2016, tesne pred ním však vyhlásil, že jeho kandidatúra je v danej chvíli a v týchto voľbách predsedu SaS bezpredmetná.

Chceme hotovú záverečnú prácu: Za koľko a kedy ju môžeme mať?

Kuloárne informácie podpredsedu SaS Galka prekvapili a poprel ich. „Čože? Nie, to vám kto povedal? Až do roku 2020 je Richard Sulík právoplatne zvolený za predsedu,“ povedal pre hlavne.sk Galko.

Galko (vpravo) priviedol do SaS Katarínu Svrčekovú z ministerstva obrany | foto: youtube

Sulíkova pravá ruka končí: Vieme, kto je za tým

Veľmi podobne zatĺkal pred mesiacom Galko svoj konflikt s vtedajšou hovorkyňou SaS Katarínou Svrčekovou. Pýtali sme sa, či požadoval jej odchod nielen z funkcie, ale až zo strany, ako sa od liberálov šírilo. Podpredseda SaS konflikt absolútne popieral, Svrčeková situáciu odmietla komentovať.

Poslankyňa J. Cigániková o žiadnych rozkoloch v SaS nevie | foto: hlavne.sk

Pridajte sa k nám na facebooku – viac informácií nájdete TU

O žiadnych sporoch v SaS v súvislosti s výmenou predsedu nevie ani poslankyňa Janka Cigániková. „Som teda dosť interne v SaS a mám dosť blízke vzťahy so všetkými z vedenia, ale toto je pre mňa novinka,“ vyhlásila J. Cigániková. Galko však nemusí byť jediným čakateľom, ktorý Sulíkovi dýcha na krk.

Lucia Ďuriš Nicholsonová | foto: hlavne.sk

Kávička, polievočka alebo len cigaretka. Takto obedujú naši poslanci

S napätím v strane sa spája aj meno podpredsedníčky parlamentu Lucie Ďuriš Nicholsonovej a to najmä pre názorové rozdiely so Sulíkom. Spory v SaS nepoprela. Vylúčila jedine, že by plánovala zamiešať vnútrostranícke karty svojou vlastnou ambíciou o predsednícky post: „Neuvažujem o tom,“ stroho skonštatovala pre hlavne.sk.

Neuveríte, kto a ako rieši Dankovu rigorózku!

O Nicholsonovej sa pritom už dávnejšie špekulovalo, že má záujem zo strany odísť a ona sama úvahy o konci v SaS pripustila. S predsedom SaS sa nezhodujú v názore na imigačnú politiku, Sulíka kritizovala aj za stretnutie s Mariánom Kotlebom. Súčasného predsedu SaS pritom v roku 2013 kritizovali viacerí členovia za odklod od proeurópskej liberálnej orientácie. Zo strany viacerí odišli.

Rezolútne nie kandidatúre do europarlamentu nepovedal poslanec Karol Galek. „Dôležité je rozhodnutie Richarda Sulíka,“ uviedol K.Galek. Poslanec Jozef Rajtár pre hlavne.sk pripustil možné napätie, ale viac odmietol dianie v strane komentovať.

VIDEO: Čo spolu riešili? Kiskov radca Baťo a kandidát na prezidenta Mistrík spolu na kávičke

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky