Jednou vetou

V Smere sa debatuje aj o Ficovi. Názory na jeho výmenu sú rôzne

Monika Beňová hovorí o dôležitých diskusiách v strane, členovia SMERu sa však v názoroch nezhodujú.

autorská koláž hlavne.sk, TASR

Poslankyňa Europarlamentu Monika Beňová tvrdí, že sa v SMERe diskutuje aj o výbere lídra strany v najbližších voľbách, opýtali sme sa teda na aktuálnu situáciu v strane ďalších členov. Beňová to naznačila ešte v nedeľu v diskusii na Markíze. Oslovili sme poslancov Smeru, čo si o možných zmenách vo vedení strany myslia.

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

Europoslankyňa Monika Beňová | foto: TASR

Beňová s Matovičom sa hašterili o lídrovi Smeru, ale aj o spolupráci s Kotlebom

Monika Beňová: Diskusia prebieha

V SMERe prebieha diskusia o situácii v strane a súčasťou toho je aj príprava na parlamentné voľby, potvrdila v rozhovore pre hlavne.sk Monika Beňová. Upresnila, že sa nejedná o špecifickú diskusiu o výbere lídra, jedná sa o diskusiu o tom, ako voľby do Národnej rady SR budú vyzerať, čo bude ich súčasťou, aký im bude predchádzať program a tak ďalej.

Nie je to diskusia zameraná špeciálne na volebného lídra strany, dodala Beňová. Favorita ktorého by rada videla v líderskom kresle má, jeho meno však prezradiť nechce, keďže túto informáciu považuje za internú.

Kalavská tají koľko stála výbava nových sanitiek

Ľubomír Petrák, poslanec NR SR za Smer-SD | foto: TASR

Ľubomír Petrák: Neviem, odkiaľ to Beňová berie

Poslanec NR SR Ľubomír Petrák s vyhlásením Beňovej značne nesúhlasí. Podľa informácií ktoré mám, žiadne takéto debaty v SMERE neprebiehajú, máme svojho predsedu a zatiaľ som nezachytil žiadny názor o tom, že by sme prichádzali k nejakej generačnej výmene, takže neviem, odkiaľ to pani Beňová berie, vyjadril sa pre hlavne.sk Petrák. Konkrétnu osobu, ktorú by rád videl v pozícii lídra strany vybranú nemá, nakoľko tému považuje za neaktuálnu.

AUDIO: Preklepli sme si kandidátov do Europarlamentu. Takto sú na tom s angličtinou!

Dušan Čaplovič: Fico si funkciu zaslúži

Dušan Čaplovič | Zdroj: tasr.sk

O lídrovi strany má Dušan Čaplovič jasný názor. Vo vedení ani v predsedníctve už nie som, takže detaily vám povedať nemôžem. V poslaneckom klube sa o tejto téme určite diskutuje, ja si však stále myslím, že našu stranu by mal naďalej viesť jej aktuálny predseda, Róbert Fico, informoval Čaplovič. Za druhého najvhodnejšieho kandidáta považuje predsedu vlády, Petra Pellegriniho.

„Myslím si, že je schopný našu stranu viesť naďalej napriek tomu, že sú voči nemu niektorí novinári negatívne naladení a rôznym spôsobom ho obrazne „prenasledujú“. Myslím si, že Róbert Fico si túto funkciu zaslúži a mal by ju naďalej vykonávať, vysvetlil pre hlavne.sk Čaplovič.

Politológovia o Kiskovej strane: Nemusí mať čistý štít, ale šance má vysoké

Dušan Jarjabek: O diskusii nič neviem

Dušan Jarjabek | Foto: TASR

O akejkoľvek diskusii netušil ani pedagóg, spevák a poslanec NR SR Dušan Jarjabek. Otvorene vám hovorím: o žiadnej diskusii v SMERe neviem. Nie som člen predsedníctva, absolútne však nevidím v tejto chvíli dôvod na to, aby takáto diskusia prebiehala. Z toho, čo pani Beňová povedala som však nemal pocit, že by takáto diskusia v SMERe mala prebiehať, povedal v rozhovore pre hlavne.sk Jarjabek.

Veľké zmeny v Progresívnom Slovensku: Štefunko končí!

O možnom nástupcovi Roberta Fica sa v kuloároch často skloňuje súčasný premiér Peter Pellegrini. Ten záujem o predsednícke kreslo v Smere cez víkend v diskusii jednoznačne nevylúčil, zároveň však uistil, že nemá v pláne stranu ani opustiť. „Nie som človek, ktorý by preskakoval zo strany do strany a za päť rokov vymenil štyrikrát stranícke tričko len preto, či sa cítim, alebo necítim komfortne tam, kde som,“ vyhlásil Pellegrini v Sobotných dialógoch. Na debatu o výmene Fica podľa Pellegriniho ešte nenastal čas. „Nerád odpovedám na otázky, čo by bolo keby,“ povedal Pellegrini v RTVS.

 

Môže vás zaujímať

Operátori majú posielať štátu telefónne čísla navrátilcov z „červených“ krajín, zaviesť sa má aj nový priestupok