Jednou vetou

V stredu bolo z takmer 4 600 testov pozitívnych päť

Nový koronavírus COVID-19 sa nezadržateľne šíri

autorská koláž hlavne.sk, Foto: MZV

Ochorenie Covid-19 na Slovensku prekonalo už 524 ľudí, chorobe podľahlo 23.

V stredu potvrdili päť nových prípadov ochorenia Covid-19. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk. Celkovo je tak na Slovensku 1 396 ľudí pozitívnych na toto ochorenie. Laboratóriá urobili v stredu 4 584 testov. Celkovo tak bolo otestovaných už takmer 86-tisíc vzoriek. Z ochorenia sa vyliečilo ďalších 40 osôb, ochorenie tak na Slovensku prekonalo už 524 ľudí.

Ako uviedol permanentný krízový štáb na korona.gov.sk, chorobe podľahli ďalšie dve osoby, Slovensko tak eviduje 23 úmrtí pacientov s pozitívnym testom na Covid-19. Hospitalizovaných je 181 pacientov, z toho u 56 bol koronavírus potvrdený.

Všetko podstatné, čo potrebujete vedieť o COVID-19 Koronavírus. Štatistiky, informácie a weblinky

V slovenských nemocniciach je s ochorením Covid-19 na jednotke intenzívnej starostlivosti osem osôb, už tretí deň nepotrebuje umelú pľúcnu ventiláciu žiadny pacient. Hodnota kĺzavého mediánu je za stredu päť. Na to, aby sa odložila ďalšia fáza uvoľňovania ekonomiky, by musel mať hodnotu 100.

Z piatich nových prípadov zaznamenali dva v Trenčianskom kraji, po jednom prípade pribudlo v Banskobystrickom, Košickom a Prešovskom kraji.

Ako informovala hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová, v prípade dvoch nových úmrtí ide o klientov Domova sociálnych služieb (DSS) v Pezinku. Pitvou sa v stredu zistilo, že pani z DSS Pezinok, ktorej úmrtie bolo medzi štatistikami za utorok započítané, skonala následkom inej náhlej príčiny.

Predtým bola hospitalizovaná v súvislosti s koronavírusom, no v pondelok po prepustení z nemocnice bola vyliečená. „Jedno úmrtie sme preto dnes ráno odpočítali, keďže nešlo o úmrtie pacientky aktuálne pozitívne testovanej na koronavírus a príčina úmrtia bolo iná,“ dodala Eliášová.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky