Jednou vetou

Viktor Stromček skončil ako generálny manažér SMER-u. Aj on si písal s Kočnerom

Viktor Stromček ako generálny manažér Smeru skončil

autorská koláž hlavne.sk, Michal Psota

Viktor Stromček skončil ako generálny manažér SMER-SD. Viktor Stromček bol v strane silne ukotvený vo viacerých pozíciách. Bol blízkym človekom nebohého Pavla Pašku, ktorému robil riaditeľa kancelárie NR SR, ale dobré vzťahy má aj s Ficovým blízkym priateľom, sponzorom strany M. Výbohom. Stromček pôsobil za ministrovania Jána Počiatka ako štátny tajomník Ministerstva dopravy, vo funkcii generálneho manažéra strany nahradil vlani Jána Richtera. "Odchod som plánoval," uviedol V. Stromček.

Právne zastupovanie umožňuje Tománkovej voľný prístup ku Kočnerovi 

Viktor Stromček tvrdí, že zo SMER-u odišiel k 30. aprílu, dobrovoľne a plánovane. „Už v roku 2015 som oznámil, že po úspešnej realizácii najväčšieho investičného projektu v strednej Európe (príchod automobilky Jaguar Land Rover do Nitry – pozn.red.) odídem v roku 2018 z verejného života do súkromnej sféry. Po dohode s vedením strany SMER-SD som svoj odchod oddialil na obdobie po skončení sa a vyhodnotení prezidentských volieb,“ uviedol Viktor Stromček na margo svojho odchodu.

FOTO: Ficove údajné kontakty s mafiou si preklepol aj bývalý šéf ŠtB Lorenc

Popiera tak, že za jeho odchodom môže byť fakt, že aj on nadštandardne komunikoval s podnikateľom Mariánom Kočnerom, ktorý je obvinený z podvodu pri zmenkách TV Markíza a z vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice M. Kušnírovej.

Komunikácia cez WhatsApp medzi Viktorom Stromčekom a Mariánom Kočnerom.

Dátum: 6. jún 2017

M. Kočner: „Zdravím Viktor. Potreboval by som k tej záležitosti nasledovné informácie: 1. kde sa vec vyšetruje (presné oddelenie), 2. ak viem, tak aj meno vyšetrovateľa, 3. ak vieme, tak aj meno dozorového prokurátora. Podľa toho odporučím vhodného právneho zástupcu. Marian K.“

V. Stromček: „Marian v prvom rade veľmi pekne vďaka za ochotu. Vami požadované info preposielam. Trpezlivo teda počkám na Váš návrh. Ešte raz vďaka a prajem pekný deň ;)“. „1. vec vyšetruje: Obvodné oddelenie PZ Bratislava Ružinov-východ, Sputniková12. 2. vyšetrovateľ por. Vladimír Kimlička, 3. prokurátor: Mgr. Boris Brenčič, Okresná prokuratúra BA II., Kvetná 13.“

M. Kočner: Ok. Zajtra rozhodím sieť.

 

FOTO: Načapali sme ju. Pozrite sa, kam si odbehla ministerka vnútra Saková

Akého prípadu sa komunikácia týkala, nie je jasné. Podľa Viktora Stromčeka však ide špekuláciu, ak niekto spája jeho odchod s touto konverzáciou. Viktor Stromček vlastní v hlavnom meste 4 nehnuteľnosti, z toho 3 sú v centre hlavného mesta a prenajíma ich.

FOTO: U Bašternáka to žije!

Celková hodnota jeho nehnuteľností je okolo milióna eur.  Za rodinou – manželkou a deťmi – pravidelne na víkendy dochádza do Francúzska. Oficiálny príjem pritom uvádza za rok 2017 z verejnej funkcie vo výške 26 892 eur, plus nešpecifikované úvery a úspory a podiely v obchodných spoločnostiach.

Ako reaguje na správu o odchode V. Stromčeka opozícia? „Prírodu má rád, ale tento Stromček si žiadnu ochranu nezaslúži. Pretieklo cez neho viac ako 2 miliardy eur a každé jedno euro musí byť obrátené trikrát, aby sme zistili, koľko z toho skončilo u neho či firmách blízkych Smeru. Nemôžeme mu dovoliť len tak zdrhnúť do zabudnutia,“ uviedol na sociálnej sieti predseda OĽaNO Igor Matovič.

Ficovi je ľúto, že V. Stromček končí v politike

Môže vás zaujímať

Rezník hasí situáciu v RTVS. Problémová šéfka Hana Lyons končí, ale idú aj ďalší