Jednou vetou

V súvislosti so situáciou v DSS Pezinok začala polícia trestné stíhanie

Domov sociálnych služieb Pezinok

FB Pezinok

Na základe prijatého trestného oznámenia sa prípadom zaoberá Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave

V súvislosti so situáciou v Domove sociálnych služieb a zariadenia pre seniorov (DSS) Pezinok začala polícia trestné stíhanie. Krajské riaditeľstvo Policajného zboru (KR PZ) v Bratislave o tom informovalo na sociálnej sieti.

„Na základe prijatého trestného oznámenia sa prípadom súvisiacim s DSS v Pezinku zaoberajú policajti Odboru kriminálnej polície KR PZ v Bratislave. Vo veci bolo začaté trestné stíhanie pre prečin šírenia nebezpečne nákazlivej ľudskej choroby,“ uviedla polícia a doplnila, že za dodržiavania prísnych bezpečnostných opatrení policajti v tejto súvislosti vykonávajú neodkladné a neopakovateľné úkony v rámci prehliadok nebytových priestorov v budove DSS. „V blízkosti predmetného zariadenia bola zriadená aj provizórna výsluchová miestnosť,“ doplnila polícia.

Primátor Pezinka Igor Hianik podal v súvislosti so situáciou v DSS trestné oznámenie. „Primátor dostal list, v ktorom ho pisateľ upozornil na vážnu situáciu, ktorá predchádzala medializovaným udalostiam v DSS Pezinok,“ uviedlo mesto a doplnilo, že aj napriek tomu, že DSS Pezinok nepodlieha kompetencii mesta (jeho zriaďovateľom je Bratislavský samosprávny kraj, pozn. SITA), vzhľadom na závažnosť informácií uvedených v tomto liste primátor požiadal Policajný zbor SR o prešetrenie podozrenia zo spáchania trestného činu všeobecného ohrozenia zdravia neznámym páchateľom.

K 16. aprílu bolo z celkového počtu 93 klientov DSS Pezinok 55 pozitívnych, 32 negatívnych a šesť klientov čaká na výsledky. Hospitalizovaných bolo 25 klientov, z tohto počtu traja pacienti zomreli tento týždeň a jeden pacient ešte 5. apríla. Z celkového počtu 62 zamestnancov DSS Pezinok bolo pozitívne testovaných deväť.

Najprv museli štyria seniori zomrieť, až potom Droba konal

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky