Jednou vetou

V Tisovci je účasť vysoká, k zmene primátora dôjde po 28 rokoch

Ilustračné foto

TASR

Vysokú účasť oprávnených voličov zaznamenali komisie v niektorých volebných okrskoch v meste Tisovec na severe Rimavskosobotského okresu. Informovala predsedníčka okrskovej volebnej komisie v okrsku číslo 3 Gabriela Kéry.

„Voľby prebiehajú pokojne a voličov máme dosť. V našej okrskovej komisii už pred ôsmou večer odvolila v podstate polovica voličov,“ uviedla Kéry s tým, že pomer mladých a starších voličov je prakticky vyrovnaný.

Podľa vyjadrenia predsedníčky i ďalšieho člena komisie je účasť vyššia nielen oproti minuloročným voľbám do vyšších územných celkov, ale tiež v porovnaní s predchádzajúcimi komunálnymi v roku 2014. Dôvodom vyššej volebnej účasti je podľa Kéry i skutočnosť, že v meste dôjde po 28 rokoch k zmene na poste primátora, keďže súčasný už po siedmich funkčných obdobiach ďalej nekandidoval.

Okresná volebná komisia Košice riešila zatiaľ drobné incidenty

Niektorí voliči potvrdili, že za vyššou účasťou môže byť i nespokojnosť s celkovou situáciou v meste, kde v poslednom období stúpla nezamestnanosť, ubudli pracovné miesta a pobočku v ňom zrušila posledná banka. Podľa ďalších sú problémom i neprispôsobiví občania, ktorí sa prisťahovali do starých vyprázdnených domov v Tisovci.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky