Jednou vetou

Vadala zostáva za mrežami vo väzbe

Antonino Vadala

foto: TASR

Taliansky podnikateľ Antonino Vadala žijúci na východe Slovenska zostáva vo väzbe za mrežami. Rozhodol o tom vo štvrtok trojčlenný senát Najvyššieho súdu (NS) SR na svojom neverejnom zasadnutí. NS SR tak zamietol sťažnosť Vadalu voči nedávnemu rozhodnutiu Krajského súdu (KS) v Košiciach, ktorý ho vzal do predbežnej väzby.

aktualizované: 15:06

„Najvyšší súd dnes sťažnosť Antonina V. zamietol. Rozhodnutie Krajského súdu v Košiciach považuje za zákonné a správne. Najvyšší súd SR zajtra vráti spis predkladajúcemu súdu, teda Krajskému súdu v Košiciach,“ uviedla vo štvrtok pre TASR hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

O osude talianskeho podnikateľa bude opäť rozhodovať Krajský súd v Košiciach, ktorý sa bude zaoberať návrhom krajského prokurátora, aby premiestnil Taliana z predbežnej väzby do väzby vydávajúcej.

Prokurátor tak mohol urobiť až keď dostal originál európskeho zatýkacieho rozkazu od talianskych orgánov činných v trestnom konaní. Ten dostal na začiatku tohto týždňa a okrem toho sa čakalo na štvrtkové rozhodnutie NS SR vo veci sťažnosti Vadala voči vzatiu do väzby.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky