Jednou vetou

Valentín, alebo voľba sudcov? Zamilovaný Poliačik, zmätený Danko a chladný Matovič

Poslanec NR SR Martin Poliačik s manželkou Hanou

autorská koláž hlavne.sk, Michal Psota, Facebook MP

Zaľúbený ako malý chlapec! Veľká dilema nastala pred pár dňami v Národnej rade. Predseda NR SR Andrej Danko stratil reč, Matovič narušil kolegovi romantické plány. Celosvetový sviatok všetkých zamilovaných totiž nenechal chladným poslanca Martina Poliačika (nezaradený). Ten podal asi najvtipnejší procedurálny návrh v histórii parlamentu. Všetko sa to stalo vo štvrtok (14. 2) počas 2. kola ostro sledovanej voľby ústavných sudcov.

VIDEO: Kočner podporuje Zuzanu Čaputovú

Láska otriasala parlamentom! Poslanec Martin Poliačik je evidentne ešte stále zamilovaný do manželky, s ktorou je spolu vyše 10 rokov a majú spolu dvoch synov. Neraz jej aj v minulosti na sociálnej sieti verejne vyznal city a radosť, že má po svojom boku takú skvelú oporu.

Pellegrini kritizuje politikov SMER-SD, Bugár nesúhlasí s Ficom a Danko žasne

„Ja, ja ani neviem ako reagovať. To myslíte vážne?“ opýtal sa predseda NR SR Andrej Danko po procedurálnom návrhu nezaradeného poslanca Martina Poliačika.

Sviatok zaľúbených: Takto ho trávia prezidentskí kandidáti.

Po tom, čo predseda Národnej rady presunul hlasovanie parlamentu z 11. hodiny na 17. hodinu, podal totiž M. Poliačik procedurálny návrh, aby bolo hlasovanie skôr. Dôvod? Potreboval stihnúť Valentínsku večeru s manželkou!

Hop, hop malí žiaci. Rajtár a Galko nenápadne na fakulte práva

„Pán predseda ja dávam návrh. Chápem, čo sa deje, aká je situácia, ale žeby sme to dali na 15.30 hod. Odôvodnenie: Stále sme niektorí, ktorých naše manželky a manželia ešte majú rady a radi, a dnes je Valentín. Ja mám rezerváciu na 18.00 hodinu. Ďakujem pekne,“  uviedol v návrhu poslanec M. Poliačik.

Radšej makaj a potom sa láskaj

Predseda parlamentu po miernom zmätení zaľúbeného poslanca nakoniec vyzval, aby to dal písomne a že rád jeho návrh prečíta. Do rozpravy sa však prihlásil poslanec OĽANO Igor Matovič a Martina Poliačika poriadne uzemnil. „Mne pripadá obludné, že keď sme si zvýšili platy o 1 500 eur, že si budeme skracovať pracovnú dobu,“ vyhlásil v pléne Matovič. Martin Poliačik potom návrh stiahol.

Chodí si Danko po rozumy do Prahy? Šéf parlamentu zatĺka dôvody návštevy Zemana. Politické školenia má dostávať od viacerých…

A hoci hlasovanie parlamentu nakoniec skončilo fiaskom a parlament ústavných sudcov nezvolil, Martin Poliačik večeru s manželkou predsa len stihol. „Keby bol niekto zvedavý…,“ napísal na margo Valentínskej večere s manželkou Hanou a zverejnil ku statusu na sociálnej sieti aj foto z romantickej večere.

Nezaradený poslanec Martin Poliačik podal procedurálny návrh v parlamente, aby stihol Valentínsku večeru s manželkou Hanou | foto: fb M.P.

 

Riadne ho spucoval. Kňaz sa pustil kvôli ústavnému súdu do prezidenta Kisku

Tipy na romantickú hudbu nielen k večeri na Valentína

Pokúsili sme sa vybrať najznámejšie československé hity o láske, ktoré roky zaručene fungujú a umocnia celú atmosféru. Tento mini-rebríček začína Jožo Ráž a jeho „hymna“ o láske: 

Patrí sem určite pesnička od IMT Smile:

Skupina Lucie a pesnička veľmi dobre známa aj na Slovensku:

Od susedov nemožno zabudnúť ani na tento hit:

Známy lovesong od skupiny Gladiátor:

Nedá sa vynechať Modlitba lásky:

Karel Svoboda napísal nejeden silný hit o láske. Napríklad aj tento:

BONUS TRACK č.1

BONUS TRACK č.2

BONUS TRACK č.3

Komerčný sviatok so stáročnou tradíciou. Oslavujete Valentína?

Môže vás zaujímať

FOTO: Odbehol si na pol hodinku