Jednou vetou

Valentínska kvapka krvi sa skončila, krv je ale potrebná stále

Valentínska kvapka krvi 2018
Valentínsku kvapku krvi organizuje Slovenský Červený kríž v spolupráci s odberovými miestami na celom Slovensku každý rok. Prečítajte si, koľko ľudí sa zapojilo tento rok.

Do 23. ročníka kampane Slovenského Červeného kríža, Valentínska kvapka krvi, sa zapojilo celkovo 26 287 ľudí s veľkým srdcom. Počas päťtýždňovej kampane darcovia krvi inšpirovali svojimi selfie fotkami ostatných a povzbudzovali ich, aby boli na Valentína aj po ňom o kvapku lepší.

„Tento rok sa nám akciou podarilo osloviť viac ako 3 500 prvodarcov. Počas kampane nakoniec krv darovalo 23 232 darcov“, informovala Zuzana Rosiarová, generálna sekretárka Slovenského Červeného kríža.
„Ešte raz ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili do Valentínskej kvapky krvi. Dostali sme množstvo fotiek od darcov krvi z rôznych kútov Slovenska. Je z nich cítiť pozitívnu energiu a vidieť, že sme všetci naladení na jednu vlnu – či už v Bardejove, Čadci alebo Senici. Kampaň skončila, krv však môžeme darovať po celý rok,“ uviedla Rosiarová.

Valentínska kvapka krvi trvala päť týždňov, od 12. februára do 16. marca 2018. Má celoslovenskú pôsobnosť s dosahom na stredné a vysoké školy, firmy i organizácie.

SČK SR

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky