Jednou vetou

Valla podporil počas volebnej noci aj milionár Trnka. Na kampaň mu dal desaťtisíce!

Zľava: Matúš Vallo a Miroslav Trnka z firmy Eset

autorská koláž hlavne.sk, jxp

Nového primátora Bratislavy prišiel pozdraviť jeho najštedrejší darca. Milionár a spoluzakladateľ softvérovej firmy Eset Miroslav Trnka sa objavil v štábe Matúša Valla počas volebnej noci. Na jeho kampaň prispeli aj ďalší ľudia z Esetu. Čakanie na výsledky bolo najrušnejšie práve u víťaza a budúceho primátora Bratislavy. Úspešného kandidáta na šéfa hlavného mesta prišli podporiť viacerí umelci aj politici. Viac nájdete v galérii nižšie.

Bašternák po verdikte. Nie je s tým vysporiadaný, tvrdí odborníčka na reč tela

V budove Novej Cvernovky v Bratislave bol nátresk od skorého večera, práve tu sa konala NOC POĎAKOVANÍ kandidáta Matúša Valla. V dave sa objavili viaceré známe tváre.

Herečka Zuzana Fialová spolu so synom, muzikant Ivan Tásler z IMT Smile, spevák Lasky z Pary, politici Miroslav Beblavý, Martin Poliačik, po jeho pravici pri prejavoch vždy stál zakladateľ Progresívneho Slovenska Ivan Štefunko, decentne si pripíjala za stolom aj prezidentská kandidátka Zuzana Čaputová spolu s podpredsedom Progresívneho Slovenska Michalom Trubanom. Nechýbal ani najštedrejší darca a Vallov podporovateľ, spoluzakladateľ softvérovej spoločnosti Eset Miroslav Trnka. V spoločnosti Team Vallo sa zdržal niekoľko hodín.

Trnku často označujú médiá aj ako slovenského Billa Gatesa, keďže jeho zisky pochádzajú z oblasti výpočtovej techniky. Presnejšie sa venuje ochrane počítačov a ich zabezpečeniu pred vírusmi. Vallovi prispel na kampaň štedrou sumou, až 70-tisíc eur!

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

Ďalší konateľ spoločnosti Eset Rudolf Hrubý prispel Vallovi na kampaň sumou 25-tisíc eur. Práve Vallo čelil ešte pred voľbami kritike o nákladnej masívnej kampani od svojich protikandidátov. Pozreli sme sa na jeho transparentný účet.

FOTO: Toto je nová prvá dáma Bratislavy

V priebehu mája prišli Matúšovi Vallovi 5x po sebe sumy 10 000 eur, názov darcu Volby2018. „To boli peniaze od pána Petra Paška z Eset, dal ich Matúšovi Vallovi na jeho účet ešte pred zriadením transparentného účtu, potom sme ich presunuli,“ vysvetlil Martin Burgr z Tímu Vallo.

Na transparentnom účte Matúša Valla pribudli v máji zaujímavé platby | Foto: slsp

Celkovo tak ľudia zo spoločnosti Eset prispeli na kampaň Matúša Valla sumou 145 000 eur, čo je viac ako 62 percent kampane.

ŠTS zvýšil trest pre Kosíka v prípade falšovania zmeniek

Matúš Vallo bol kandidátom koalície mimoparlamentných strán Spolu a Progresívne Slovensko. Progresívne Slovensko pritom podporil finančne pri vzniku ďalší spolumajiteľ Esetu Anton Zajac.

Šéf Esetu Miroslav Trnka nechýbal na volebnej noci v tíme Matúša Valla | foto: jxp

POZRITE SI: Šéf ŠtB Alojz Lorenc si obzeral pomôcky pre gazdinky

Pýtali sme sa priamo v Esete a oslovili hovorkyňu spoločnosti, aby sme sa dozvedeli, koľkým politikom a politickým stranám prispeli nielen v týchto komunálnych voľbách na kampaň. Odpoveď bola viac ako vyhýbavá. Hoci je Miroslav Trnka z Esetu zakladateľom Nadácie Zastavme korupciu, nepovedia konkrétne koho všetkého podporili. „Majitelia spoločnosti v ojedinelých prípadoch podporili aj kandidátov do verejných funkcií,“ uviedla pre hlavne.sk hovorkyňa spoločnosti Eset Zuzana Hošalová.

Taja u prezidenta platy, lebo niektorí berú aj dva naraz?

Na aké otázky odmietol konkrétne odpovedať Miroslav Trnka, zakladateľ Nadácie Zastavme korupciu?

1. Ktorých politikov, ktoré politické strany, politické iniciatívy a akými sumami podporili majitelia spoločnosti Eset – či už ako súkromné osoby alebo cez svoje firmy či Nadácie – v priebehu posledných 2 rokov? Najmä nás zaujíma pán Trnka, ktorý bojuje proti korupcii a preto by s transparentnosťou svojich darov zrejme nemal mať problém.

2. Akou sumou presne podporili jednotliví majitelia Matúša Valla?

3. Aké developerské projekty má Eset v pláne v Bratislave v najbližšom čase?

Pridajte sa k nám na facebooku – viac informácií nájdete TU

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky