Jednou vetou

Väzobne stíhaná Monika J. sa vzdala funkcie sudkyne

Bývalá štátna tajomníčka Ministerstva spravodlivosti SR Monika Jankovská (vpravo) počas príchodu na Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici, kde dnes sudca pre prípravné konanie rozhoduje o väzobnom stíhaní ôsmich obvinených sudcov. Banská Bystrica, 14. marec 2020.

Foto: SITA, Jakub Julény

Bývalú štátnu tajomníčku Moniku J. zadržali spolu s ďalšími 12 sudcami počas policajnej akcie Búrka

Momentálne väzobne stíhaná bývalá štátna tajomníčka rezortu spravodlivosti Monika J. sa vzdala funkcie sudkyne. Agentúru SITA o tom informoval hovorca prezidentky SR Martin Strižinec.

Bývalú štátnu tajomníčku Moniku J. zadržali spolu s ďalšími 12 sudcami počas policajnej akcie Búrka, pričom jej pre obvinenia z korupcie hrozilo päť až dvanásť rokov odňatia slobody.

Trestná námestníčka generálnej prokuratúry Viera Kováčiková však v uplynulých dňoch vyhlásila, že v rozhodnutí o sťažnosti obvinených v kauze Búrka by Monika J. mohla vyviaznuť s výrazne nižším trestom.

Podľa Kováčikovej by totiž nemusela spáchať trestný čin ako verejný činiteľ, ale mohlo by ísť „len o nepriamu korupciu“. Trest by sa tak mohol pohybovať v rozmedzí dva až päť rokov.

Monika J. ešte minulý rok rezignovala z postu štátnej tajomníčky pre zverejnenú komunikáciu s viacnásobne stíhaným Marianom K.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky