Jednou vetou

Vedenia NR SR a českej Poslaneckej snemovne sa zídu na Slávnostiach bratstva

Predseda Národnej rady SR a predseda strany SNS Andrej Danko.

foto: TASR

Vedenia Národnej rady SR a Poslaneckej snemovne parlamentu ČR sa v sobotu (28.7.) zídu na Slávnostiach bratstva Čechov a Slovákov v Uherskom Brode a na Veľkej Javorine. Ide o spoločné podujatie parlamentov. Akcia sa koná pri príležitosti 100. výročia vzniku Československa, ale aj viacerých ďalších spoločných výročí. Informoval o tom hovorca predsedu NR SR Tomáš Kostelník.

Predseda NR SR Andrej Danko (SNS) a šéf českej Poslaneckej snemovne Radek Vondráček sa chystajú na výstup na Veľkú Javorinu a potom budú rokovať v Uherskom Brode. Prediskutujú vzájomné vzťahy, výročia, slovenské predsedníctvo vo Vyšehradskej štvorke a tiež vzájomné vystúpenia predsedov parlamentov v plénach partnerských zákonodarných zborov.

A. Kiska a M. Zeman pôjdu prezidentským vlakom po stopách T. G. Masaryka

„Žijeme v roku slovensko-českej a česko-slovenskej vzájomnosti, kedy môžeme opätovne deklarovať svetu unikátnu väzbu a vzájomné vzťahy našich národov. Spolupatričnosť a vzájomná blízkosť našich bratských národov je aj 25 rokov po zániku spoločného štátu silným a  pozitívnym odkazom všetkým národom, ktoré nevedia, alebo nechcú hľadať spoločnú reč pri riešení vzájomných konfliktov,“ uviedol Danko.

Bilaterálne návštevy medzi krajinami sú podľa neho dôkazom „mimoriadne blízkych (ba až partnerských) vzťahov medzi našimi bratskými krajinami a občanmi“.

Môže vás zaujímať

Danko tvrdo o Poliačikovi: Veď sa správa ako zviera, fuj!