Jednou vetou

Veľká razia NAKA: Polícia zobrala Jankovskú a ďalších sudcov z Kočnerovej Threemy

Medzi zadržanými je aj niekdajšia štátna tajomníčka rezortu spravodlivosti Monika Jankovská (vľavo)

autorská koláž hlavne.sk, TASR

AKTUALIZOVANÉ: Polícia dnes v skorých ranných hodinách zadržala sudcov, ktorí v minulosti komunikovali, alebo figurujú v šifrovanej komunikácii Mariana Kočnera v aplikácii Threema. Medzi zatknutými je bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská, sudkyne Denisa Cviková, Zuzana Maruniaková či Miriam Repáková. Medzi prvými priniesli tieto informácie portály Aktuality.sk a TVnoviny.sk:

Aktualizované 12:50

Marian Kočner odmietol na Národnej kriminálnej agentúre (NAKA) vypovedať. Vyšetrovatelia voči nemu vzniesli ďalšie obvinenia. Po procesných úkonoch na polícii potvrdil tieto informácie jeho právny zástupca Marek Para. Kočnera medzičasom policajti odviezli z Nitry, kde sídli expozitúra NAKA západ. Para si podľa vlastných slov najskôr musí naštudovať spisový materiál, ku konkrétnostiam sa preto nechcel vyjadrovať.

Advokát Peter Filip v krátkom rozhovore pre novinárov povedal, že obvinenie troch sudkýň, ktoré zastupuje, je založené okrem informácií z aplikácie Threema na výpovedi bývalého sudcu Vladimíra S., ktorý spolupracuje s políciou. Vo všetkých troch prípadoch podáva proti vzneseniu obvinenia sťažnosť, jeho klientky sú obmedzené na osobnej slobode. Výpoveď má za sebou len jedna z nich, svoju vinu odmietla.

Národná kriminálna agentúra (NAKA) dnes v skorých ranných hodinách zasahovala na viacerých miestach. Počas akcie s názvom Búrka zadržali vyšetrovatelia viacero osôb. Polícia na sociálnej sieti informovala, že medzi zadržanými je „13 sudcov, jedna bývalá sudkyňa, jedna správkyňa konkurznej podstaty, jedna advokátka a dve civilné osoby. Zadržaní čelia obvineniam z korupcie, zasahovania do nezávislosti súdu a z marenia spravodlivosti. „Vyšetrovací tím Hmla naďalej pokračuje v procesných úkonoch,“ uviedla polícia.

Medzi zadržanými je napríklad niekdajšia štátna tajomníčka rezortu spravodlivosti Monika Jankovská, jej sestra Andrea Haitová, či Zuzana Maruniaková. Polícia v súčasnosti vykonáva viacero procesných úkonov, podľa viacerých spravodajských webov niektorých sudcov prevážajú do Košíc, kde sídli Ústavný súd SR. Práve ústavný súd musí odobriť prípadne vzatie sudcov do väzby.

VIDEO: Redaktori Denníka N a SME pred sídlom NAKA v Nitre

Uverejnil používateľ Denník N Streda 11. marca 2020

 

Polícia doplnila k prípadu v stredu predpoludním na sociálnej sieti nové informácie:

ZÁSAH NAKA: 13 ZADRŽANÝCH SUDCOV, OBVINENÍ Z VIACERÝCH TRESTNÝCH ČINOVZadržaní:- 13 sudcov- 1 bývalá sudkyňa- 1…

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Streda 11. marca 2020

 

Pôv. správa:

„Momentálne prebieha rozsiahla akcia vyšetrovacieho tímu HMLA pod názvom BÚRKA. Viac informácií poskytneme, až keď to procesná situácia dovolí,“ uviedla Polícia na Facebooku.

Podľa informácií, ktoré zverejnil portál Aktuality.sk ide o veľkú akciu Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) zameranú na sudcov a ľudí z prostredia justície, ktorí mali v minulosti komunikovať s Marianom Kočnerom, prípadne sa spomínajú v aplikácii Threema a pre obvineného podnikateľa mali vybavovať rozhodnutia na súdoch.

NAKA zasahovala pre zaistené správy, mobil zobrali aj Jankovskej

„Medzi zadržanými by mal byť aj šéf okresného súdu Bratislava V Dušan Srogončík. Práve tento súd rozhodoval v civilnom spore o kauze zmenky, ďalej bývalá štátna tajomníčka na ministerstve spravodlivosti Monika Jankovská, sudkyne Denisa Cviková, Zuzana Maruniaková či Miriam Repáková,“ píše portál tvnoviny.sk, spolu môže ísť až o dvadsiatku ľudí.

Jankovská označila údajnú komunikáciu s Kočnerom za podvrh

Polícia mala ešte v lete 2019 zaistiť viacerým sudcom mobilné telefóny. Okrem Jankovskej tak mali urobiť aj jej sestre sudkyni bratislavského krajského súdu Andrei Haitovej, sudkyniam Miriam Repákovej, Zuzane Maruniakovej, sudcovi Vladimírovi Sklenkovi, či prokurátorovi Bystríkovi Palovičovi.

„Vladimír Sklenka nie je medzi zadržanými, s políciou spolupracuje už niekoľko týždňov,“ podľa informácií portálu Aktuality.sk sa prihlásil sám.

❗️❗️❗️MIMORIADNE: TÍM HMLA Z NAKA ZASAHUJE❗️❗️❗️Momentálne prebieha rozsiahla akcia vyšetrovacieho tímu HMLA pod názvom BÚRKA. Viac informácií poskytneme, až keď to procesná situácia dovolí.

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Utorok 10. marca 2020

 

Vulgárny Galko: Mihál je obyčajný zakomplexovaný kariérista

Môže vás zaujímať

Návrh EK v oblasti migrácie má podľa Sulíka v sebe skryté povinné prerozdeľovanie migrantov