Jednou vetou

Veľvyslanec S. Abdykarimov končí diplomatickú misiu na Slovensku

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Kazašskej republiky na Slovensku Seržan Oralbajevič Abdykarimov končí svoju diplomatickú misiu v SR. V pondelok ho prijal štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Lukáš Parízek. Informoval tlačový odbor rezortu diplomacie.

Šefčovič čelil v EP otázkam spojeným s byrokraciou a tvorbou legislatívy EÚ

Obidve strany potvrdili veľmi dobrú úroveň vzťahov medzi Slovenskom a Kazachstanom. Parízek počas stretnutia ocenil osobný prínos Abdykarimova pri rozvoji spoločnej relácie.

„Završujúc svoju diplomatickú misiu na Slovensku, zároveň odchádza priateľ, ktorý vždy veľmi promptne a ochotne pomáhal prehlbovať všestrannú spoluprácu medzi našimi krajinami. Práve počas pôsobenia Abdykarimova sa nielen prehĺbil politický dialóg medzi Slovenskom a Kazachstanom, bolo prijaté aj rozhodnutie o otvorení kazašského veľvyslanectva v Bratislave, čo je v diplomacii veľmi pozitívny krok,“ povedal Parízek. Ako doplnil, veľvyslanec bude Slovensku chýbať.

Sulík predstavil svoj návrh kandidátky SaS, jedno miesto neobsadil

Partneri diskutovali aj o spolupráci v rámci medzinárodných organizácií. Štátny tajomník v tejto súvislosti poďakoval za proaktívny a konštruktívny prístup Kazachstanu počas slovenského predsedníctva v Organizácii pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe.

Môže vás zaujímať

Návrh EK v oblasti migrácie má podľa Sulíka v sebe skryté povinné prerozdeľovanie migrantov