Jednou vetou

Veriaci sa pustili do Matoviča: Toto vážne prehnal?!

Predseda vlády SR Igor Matovič

foto: TIO ÚV SR

Riadne mu to natreli, pýtajú sa, či je predsedom vlády alebo pubertiakom. Premiér Igor Matovič chcel na Veľkonočnú tzv. Bielu sobotu zrejme odľahčiť súčasnú situáciu a zavedené prísne pravidlá v súvislosti s Koronavírusom.

VIDEO: Počas veľkonočných sviatkov bude platiť zákaz vychádzania

Vláda Igora Matoviča pred pár dňami zaviedla pre pandémiu Koronavírusu počas Veľkej Noci zákaz vychádzania a presúvania sa mimo okresu trvalého bydliska. V prípade Bratislavy a Košíc, v rámci územia mesta.

Výnimka platí na cestu do a zo zamestnania a cestu na výkon podnikateľskej činnosti, prípadne cesty za účelom obstarania nevyhnutných základných životných potrieb.

AKTUALIZOVANÉ: Matovič dopravný kolaps hodil na policajtov

Toho sa chytili niektorí vtipálci na internete a šíria rôzne vtipy a zrejme jeden z nich sa dostal aj samotnému premiérovi.  „Kámoš mi poslal dotaz … a neviem mu úplne presne odpovedať. Na túto jeho situáciu sme akosi nemysleli,“ uviedol Matovič a pridal obrázok Ježiša pri ktorom je text „Tak môže sa vychádzať či nie?“ a ktorý súvisí so zavedeným nariadením o zákaze vychádzania, no zároveň naráža na známe Zmŕtvychvstanie. To je považované za najväčšiu slávnosť kresťanského cirkevného roka, v ktorej sa oslavuje Kristovo vzkriesenie a víťazstvo nad smrťou.

Status Igora Matoviča na sociálnej sieti 11. 4. 2020 | Facebook

 

A obratom sa na predsedu vlády v komentároch okrem vtipných komentárov objavila aj vlna kritiky, že vo svojej súčasnej pozícii si tento verejný fórik mohol odpustiť. „Napriek tomu, že sám som ateista, tak takýto vtip je tu a teraz z úst premiéra nemiestny,“ komentoval jeden z diskujúcich. „Rozmýšľam dosť často. či tieto príspevky tam hádže pubertiak ,alebo terajší premiér,“ objavil sa ďalší komentár.

FOTO: Pustili sa do Matoviča. Je to obyčajný humusák, odkazujú niektorí

Iným sa zdal status premiéra Matoviča v poriadku: „Pozerám pri rannej káve, tie komentáre o rúhaní ! Som kresťan a vôbec má to teda neuráža ale že vôbec,“ obhajoval Matoviča jeden z diskutujúcich a na to mu hneď kontrovali ďalší diskutujúci so slovami „Je neetické a nedôstojné zosmiesňovať Veľkonočné sviatky vzkriesenia, pekný sviatočný deň prajem.“

Výber komentárov pod statusom, ktorý zverejnil premiér Matovič, 11. 4. 2020 | Facebook

 

Všetko podstatné, čo potrebujete vedieť o COVID-19 Koronavírus. Štatistiky, informácie a weblinky

 

FOTO: Nedostatok rúšok? Pozrite sa, čím ich ľudia nahradili?!

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky