Jednou vetou

Veronika Remišová: Otázka o Kiskovi ju umlčala na dlhé sekundy

Veronika Remišová sa vyhýba otázkam o vstupe do strany Andreja Kisku

autorská koláž hlavne.sk, Facebook

Veronika Remišová z OĽaNO rozhodne nemá problém s vyjadrovacími schopnosťami. A napriek tomu ostala po jednej otázke hlavne.sk úplne ticho. 10 sekúnd ticha a "nóo" predchádzalo priamej otázke súvisiacej s politikou a prezidentom Kiskom. O čo presne ide?

Prečo Kiska neuspel u Grendela?

Dlho sa hovorí, že Veronika Remišová by mala prejsť do strany prezidenta Andreja Kisku. Okrem nej mal dostať ponuku aj jej spolustranícky kolega Gábor Grendel. Ten sa vyjadril pred pár dňami jasne. „Vážim si aj šancu, ktorú mi hnutie OĽaNO v roku 2016 dalo. … Preto som sa rozhodol vrátiť prejavenú dôveru tým, že aj v roku 2020 budem kandidovať za OĽaNO,“ napísal G. Grendel na facebooku.

Igor Matovič sa vzápätí na to tešil a vyhlasoval, že Grendel má jeho absolútnu dôveru, lebo za svoje rozhodnutie nič nežiadal a „dôvera sa nezískava vydieraním a tlačením do kúta“.

Oslovili sme preto Veroniku Remišovú. Priamo sme sa jej opýtali, či tak ako G. Grendel aj ona bude v roku 2020 na kandidátke OĽaNO.

(10 sekúnd ticha) „Nóo, no, to je osobné rozhodnutie Gábora Grendela a klub OĽaNO je klubom slobodných ľudí. Ja som ešte osobné rozhodnutie nespravila. Keď ho urobím, dozviete sa,“ odpovedala nakoniec V. Remišová.

A nenarážal Igor Matovič práve na V. Remišovú s tým, že „dôvera sa nezískava vydieraním a tlačením do kúta“? Nemala naňho požiadavky, aby neodišla z OĽaNO? „To absolútne vylučujem. My sme na túto tému žiadne diskusie nemali. Pre mňa je hlavne podstatné, aby sme v roku 2020 dokázali zostaviť vládu, ktorá bude krajinu spravovať čestne a spravodlivo. To je ten cieľ a vízia, za ktorou pôjdem,“ uviedla V. Remišová.

Remišová o nezhodách v OĽaNO: Pán Matovič má svoje témy

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky