Jednou vetou

Remišová Matovičovi: Na toto chceš rozhadzovať stranícke peniaze?

Veronika Remišová a Igor Matovič

autorská koláž hlavne.sk, Michal Psota, Google Maps

Je známe, že medzi lídrom OĽaNO Igorom Matovičom a Veronikou Remišovou z času na čas nastanú nezhody, v poslednej dobe sa však zdá, že sa nezhody hromadia a vyvrcholili počas víkendu. Opozičnej poslankyni sa nepáči, ak by sa mali rozhadzovať stranícke peniaze na kúpu bytu po Bašternákovi.

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

Poslankyňa NR SR za OĽaNO Veronika Remišová | Foto: TASR

„Do dražby o Ficov byt idem/ideme na 100%!,“ vehementne už nie raz vyhlásil Igor Matovič v priebehu posledných týždňov. Vo svojom nedeľnom statuse vyhlásenie opäť potvrdil s tým, že má v rozhodnutí predbežnú podporu predsedníctva OĽaNO. Zdá sa však, že skutočnosť je iná, čo v rozhovore pre hlavne.sk potvrdila aj predsedkyňa OĽaNO, Veronika Remišová.

Andrej Kiska: Nerozhodný? Plány o vstupe do politiky stále zahmlieva

„Ja som mu povedala, že to považujem za vtip z toho dôvodu, že také niečo nie je možné, pretože ten byt je byt a v byte sa nedá prevádzkovať múzeum. To by sa muselo prevádzkovať ilegálne, a prevádzkovať múzeum proti korupcii nelegálnym spôsobom asi nie je ten najlepší symbol boja proti korupcii,“ vysvetlila Veronika Remišová.

Pripomenula tiež, že sa cena bytu bude pohybovať v závratnej výške, až 1,6 milióna eur, čo je obrovská investícia o ktorej je potrebné dlho komunikovať a vôbec teda nie je isté, či je zmysluplná.

Prezidentské voľby: Toto o nich píšu v zahraničí

„Ja som bola poslankyňou za mestskú časť kde tento komplex Bonaparte stojí a s preklasifikovaním bytov na nebytové priestory boli obrovské problémy, takže sa v súčasnosti takéto múzeum v byte ani prevádzkovať nedá. O tomto sa určite budeme rozprávať, lebo investovať 1,6 milióna eur do niečoho, čo sa teraz ani nedá zrealizovať nie je malá vec,“ doplnila Remišová pre hlavne.sk.

Igor Matovič má však vo veci celkom jasno. „Táto otázka určite v hnutí OĽANO nespôsobí rozkol,“ vyjadril sa pre hlavne.sk. Potvrdil tiež, že si za zverejneným statusom naďalej stojí.

FOTO: Kiska, Gašparovič, Schuster a Zeman: Kde všade boli a koho stretli?

Status Igora Matoviča | Zdroj: Facebook I.M.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky